jamejamnashriyat
کد خبر: ۸۰۴۸۶۶   ۱۶ خرداد ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان گفت: ممکن است فرآیندی پیش‌بینی شود که بررسی قیمت خودرو توسط سازمان حمایت و مرجع تصویب آن شورای اقتصاد شود، ولی هنوز تصمیمی در رابطه با برگرداندن قیمت‌گذاری خودرو به سازمان حمایت گرفته نشده است.

سیدمحمود نوابی در گفت‌وگو با ایسنا،‌ افزود: قبلا شورای اقتصاد بر مبنای قانون برنامه پنجم، خودرو را در عدد کالاهای انحصاری احصاء کرده بود. پس اگر شورای اقتصاد خودرو را از عدد کالاهای انحصاری خارج کند به طور طبیعی شورای رقابت دیگر در مورد خودرو صاحب نظر نخواهد بود و بر مبنای روالی که قبلا بود، محل بررسی قیمت خودرو سازمان حمایت خواهد بود نه مرجع تصویب آن.

اغلب کالاهای خارجی قاچاق هستند

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: اغلب کالاهای خارجی، قاچاق هستند که این امر ضربه زیادی به تولید داخلی وارد کرده و فرهنگ مصرف را در بین مردم تغییر می‌دهد.

وی همچنین بهبود شرایط اقتصاد کشور را در گروی اجرایی شدن روند رعایت حقوق مصرف‌کنندگان دانست و افزود: استیفای حقوق مصرف‌کننده از جمله فاکتورهای مهم توسعه اقتصادی هر کشور است که شرط لازم استیفای حقوق مصرف‌کنندگان، تامین حقوق تولیدکننده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

اجلاس عشق‌ آباد، بازتعریف ماموریت اکو

دومین سفر خارجی رئیس‌جمهور همچون نخستین سفر برای حضور در اجلاسی بین‌المللی است که در یکی از کشورهای آسیای میانه برگزار می‌شود؛ اجلاس سران سازمان اکو در عشق‌آباد ترکمنستان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها