تهدید قدرت های بزرگ اندک است

انتشار دکترین نظامی آمریکا

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به تقاضای غربی ها برای بازرسی از مراکز نظامی کشور، گفت:فردا که اینها می گویند می خواهیم در فلان جا بازرسی کنیم و شما نیز ادعا کردید که می خواهیم مدیریت کنیم ؛ عملا مجوز حمله نظامی قانونی به قدرت های بزرگ دادن است.
کد خبر: ۸۰۲۸۴۷
بازرسی از مراکز نظامی یعنی مجوز حمله نظامی به ایران

حجت الاسلام کاظم صدیقی با اشاره به دبه درآوردن آمریکایی ها در مذاکرات ادامه داد: فردا که اینها می گویند می خواهیم در فلان جا بازرسی کنیم و شما نیز ادعا کردید که می خواهیم مدیریت کنیم و باید چشم شما را ببندیم؛ رضایت آژانس برای دنیا معتبر است و سپس می گویند ایران با ما همکاری نکرد و عملا این کار مجوز حمله نظامی قانونی به قدرت های بزرگ دادن است و باید روی این مسائل فکر جدی کنیم.

وی خطر داعش را خطر جهانی نامید و افزود: وزیر خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطراتش آورده است که با ۱۰۰ کشور صحبت کردم و کشورهای منطقه از جمله ترکیه حاضر شدند که تامین کنند و تامین کرده‌اند.

داعش خطر جهانی است

حجت الاسلام صدیقی تصریح کرد: امروز دستگاه دیپلماسی ما باید دنیا را متوجه کند و ارتباط دیپلماسی‌شان برای تدوین خطر این گروهک خوارج، قانون نشناس، خدانشناس، بی‌وجدان، آدم کش که از هیچ جنایتی دریغ ندارند، باشد.

خطیب نماز جمعه تهران عنوان کرد: دستگاه دیپلماسی ما با کشورهای منطقه مانند عربستان، قطر و ترکیه چقدر برای حل این مشکل روابط برقرار کرده؟ برای افشای آنها در دنیا چه قدم هایی برداشته؟ اگر برداشته اند تبیین کنند و اگر برنداشتند بدانند ما چاره ای جز دفاع در عراق و سوریه نداریم و با جان و هستی مان از حرم های شریف دفاع می کنیم.

امام جمعه تهران با بیان اینکه این منطقه گورستان داعش خواهد شد، اضافه کرد: این آتش داعش خاموشی ندارد؛ چراکه یک جریان فکری است و بر وزارت امور خارجه ما و دولت ما است که از ظرفیت غیرمتعهدها که ریاستش بر عهده ایران است، استفاده کنند و یک دستگاه دیپلماسی فعالی بر علیه داعش راه بیاندازند.

حجت الاسلام صدیقی با بیان اینکه برای چاره جویی در امر افشای جریان تکفیری داعش باید یک حرکت جهانی انجام شود، گفت: شما که دولت اسلامی هستید و در کشور امام زمان(عج) زندگی می کنید، مردم امام زمانی که هشت سال جنگ نابرابر را تحمل کردند و خسته نشدند؛ شما چنین ملتی دارید و یک رهبر نورانی دارید که وصل است و باطن امام(ره) در وی تجلی شده است و اهل توسل و توکل است، لذا نگران نباشید، به مردم تکیه کنید، با مردم همدلی کنید و از خدای منان و از مجرای حمایت عمومی مردم کمک بطلبید.

سالگرد رحلت جانسوز امام خمینی

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به ۱۴ خرداد سالگرد رحلت جانسوز امام خمینی(ره) توضیح داد: امام(ره) جزء احیاگران عزت اسلامی است و کاری که امام(ره) کرد، کار هیچ شخصیت عادی نیست و نشان می دهد که به سلسله جلیله انبیاء اتصال داشته و توانست اسلامی را که رمقش را از دست داده بود را از زیر پای جهان‌خواران اسلام بیرون کشید و یک دولت اسلامی در صحنه جهانی متولد شد که مقدمه جهانی شدن اسلام با آمدن امام زمان(عج) گردید.

وی تاکید کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی بهترین تبیین‌کننده راه امام (ره) و فرهنگ امام و خلف صالح ایشان هستند که ادامه‌دهنده همان بوی و خوی حضرت امام هستند. آن دست غیبی که امام (ره) را هدایت می‌کرد مثل روز روشن است که آن دست غیب امروز در کنار مقام معظم رهبری قرار دارد و همان ظرفیت و شجاعت، حکمت و نورانیت و بصیرت را خداوند در وجود رهبر معظم انقلاب قرار داده است.

امام جمعه تهران با اشاره به شاخصه های امام خمینی(ره) گفت: در مکتب سیاسی امام معنویت و سیاست از یکدیگر جدا نیست. سیاست و عرفان، سیاست و اخلاق از هم جدایی ندارد و امام سیاست و معنویت را با هم داشت.

وی با بیان اینکه معنویت کانون اصلی رفتار امام خمینی(ره) بود، گفت: یعنی استکبارستیزی حضرت امام(ره) عین معنویت ایشان بود، طاغوت ستیزی اش، اشدا علی‌الکفار بودنش، سازش ناپذیر بودن با قدرت های بزرگ و تحقیر قدرت های بزرگ عین معنویت امام(ره) بود، لذا از هیچ چیز نمی ترسید؛ چراکه بر اساس تکلیف عمل می کرد.

امام به تکلیف عمل می کرد

حجت الاسلام صدیقی افزود: امام بر اساس تکلیف عمل می کرد و این به معنای این نیست که امام به پیروزی فکر نمی کرد و اهل تدبیر نبود. عقلانیت و تدبیر امام شرق و غرب را متحیر کرد و به انفعال کشاند.

امام جمعه تهران با بیان اینکه امام دنبال تمکن، قدرت و شهرت نبود، عنوان کرد: امام نمی ترسید، شک نمی کرد، مأیوس، متزلزل و خسته نمی شد که این ویژگی ها از خصوصیت عمل به تکلیف است.

خطیب جمعه تهران با بیان اینکه بعضی ها این خصوصیات را از امام به ارث نبرده اند، ادامه داد: بعضی‌ها گاهی مطالبی را از امام(ره) نقل می کنند که خلاف مسیری است که امام خمینی(ره) تا زنده بود، بر اساس آن عمل می کرد.

وی با بیان اینکه امام(ره) هیچ ارزشی برای قدرت های بزرگ قائل نبود، گفت: همیشه حرکت امام خمینی(ره) تهاجمی بود و دشمنان را به انفعال می کشاند، لذا بعضی ها به شک افتادند که مگر می شود همیشه انقلابی بود؟ بله، تا شرک و کفر است امام خمینی(ره) می‌فرمایند که مبارزه وجود دارد. بنابراین مدیریت ما موجودیتی دینی است و این موجودیت مبارزه با ظلم و استکبار است.(مهر)

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها