jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۸۰۰۳۷۷   ۰۱ خرداد ۱۳۹۴  |  ۱۶:۴۶

قبایل یمنی و کمیته‌های مردمی وابسته به جنبش انصارالله، 85 نظامی سعودی را به اسارت خود درآوردند.

یمنی ها 85 سرباز عربستانی را اسیر کردند

به گزارش خبرگزاری آسیا‌، منابع یمنی خبر دادند که 85 سرباز عربستانی خود را تسلیم کمیته‌های مردمی وابسته به انصارالله و قبایل یمنی کردند و سلاح های خود را تحویل دادند.

به گفته منابع یمنی، در پی حملات موشکی و خمپاره ای ارتش یمن و کمیته های مردمی به مناطق مرزی عربستان، ارتش عربستان سعودی بمباران مناطق مرزی یمن را تشدید کرده است.

در همین حال، درگیری ارتش و قبایل یمنی با نیروهای عربستانی در کوه‌های عربستان از جمله کوه «الجلاح» ادامه دارد و این درگیری شدت یافته است.

ارتش یمن و نیروهای قبایل روز گذشته موفق شدند قسمتی از کوه های «الردیف» در خاک عربستان را تحت کنترل خود درآورند.( فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام دیگر اولویت اول نیست

برجام دیگر اولویت اول نیست

آنچه در جریان سفر وزیر خارجه کشورمان به نیویورک اتفاق افتاد حکایت از اصل نوینی در سیاست خارجی ایران دارد و اگر این نگاه ادامه پیدا کند و نهادهای داخلی مرتبط با حوزه خارجی بتوانند از ظرفیت به‌وجود آمده در دولت سیزدهم به درستی استفاده کنند، می‌توانیم شاهد پیشرفت جدی در توسعه مناسبات ایران با کشورهای مختلف به‌ویژه همسایگان باشیم.

طالبان باید خودش را ثابت کند

طالبان باید خودش را ثابت کند

اخباری که از افغانستان درباره عملکرد طالبان می‌رسد نشانگر این است که بیشتر باید درباره این جریان تامل کرد و به عبارتی هنوز برای قضاوت درباره این‌که آیا ماهیت این گروه تغییر کرده و طالبان امروز با طالبان دیروز فرق می‌کند زود است.

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

حرکت پرشتاب قطار افول ایالات متحده

نیویورک‌ پست با اشاره به نتایج نظرسنجی هفته گذشته، درخصوص وضعیت رئیس‌ جمهور آمریکا، جو بایدن که با موجی از انتقادها درباره آنچه در افغانستان روی می‌دهد، مواجه است، تاکید کرد از هر ۱۰ آمریکایی شش نفر معتقدند کشور در حال خارج شدن از مسیر است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها