عضو هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: انتخابات هیات‌رئیسه مجلس شورای اسلامی سه‌شنبه پنجم خرداد برگزار می‌شود.
کد خبر: ۷۹۹۴۳۴
انتخابات هیات‌ رئیسه مجلس پنجم خرداد برگزار می‌شود

محمد دهقان به ایرنا گفت: نمایندگان مجلس در آستانه آغاز چهارمین سال فعالیت مجلس نهم در روز چهارشنبه ششم خرداد ماه به دیدار رهبر معظم انقلاب می‌روند.

واکنش نهاوندیان به شایعات جابه‌جایی در دولت

رئیس دفتر رئیس‌جمهور در واکنش به انتشار برخی گمانه‌زنی‌ها درباره احتمال تغییرات مدیریتی در دولت، گفت: هیچ تصمیمی برای تغییرات مدیریتی در سطح کابینه دولت وجود ندارد و آنچه در این مورد گفته شده، فرآیند طبیعی ارزیابی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، محمد نهاوندیان دیروز در حاشیه یک همایش اقتصادی، با بیان این‌که برای ارزیابی عملکرد وزیران، فرآیند طبیعی وجود دارد، افزود: ارزیابی لازمه تدبیر و امید است و باید دستاوردها همواره بررسی و ارزیابی شود.

نهاوندیان تاکید کرد: به‌طور کلی، دولت هیچ‌گونه تغییراتی در سطح مدیریتی کابینه خود ندارد.

صالحی از بیمارستان مرخص شد

علی‌اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی، دیروز از بیمارستان بهمن مرخص شد.

معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی به‌دلیل مشکل روده دوشنبه هفته گذشته در بیمارستان بهمن بستری و جراحی شد.

ایجاد قرارگاه سایبری و اشراف اطلاعاتی بر امنیت انتخابات

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور گفت:‌ ستاد امنیت انتخابات در استان‌ها و شهرستان‌ها فعال شده و با ایجاد قرارگاه سایبری و اشراف اطلاعاتی و رصد وضعیت، امنیت انتخابات را به‌نحو مطلوب برقرار خواهد کرد.

حسین ذوالفقاری در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به آسیب‌ها و تهدیدات امنیت در انتخابات یادآور شد: تهدیدات و آسیب‌های امنیت در حوزه انتخابات به سه دسته سیاسی، امنیتی و مدیریتی تقسیم می‌شود که در حوزه سیاسی و داخلی می‌توان به شایعه‌پذیری و پایین‌بودن آستانه تحمل به عنوان یکی از موضوعات اساسی اشاره کرد.

زاهدی: اتباع غیرمجاز در کشور جاسوسی می‌کنند

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: سرنخ‌هایی به دست ما رسیده است که برخی اتباع غیرمجاز در کشور کار جاسوسی می‌کنند، همچنین برخی از آنها مسائل و جرایمی همچون قتل، سرقت مسلحانه و گروگانگیری به جهت قاچاق مواد مخدر مرتکب می‌شوند که فوق‌العاده تکان‌دهنده و سنگین است.

محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به مشکلاتی که اتباع بیگانه و غیرمجاز در برخی استان‌ها ایجاد کرده‌اند، گفت: با توجه به مشکلات عدیده‌ای که از حضور افراد بیگانه و غیرقانونی در برخی استان‌ها داشته‌ایم، حدود یک‌سال پیش در این خصوص از وزیر کشور توضیح خواستیم که در آن زمان وزیر کشور در کمیسیون امنیت ملی حضور پیدا کرد و البته پاسخ‌های قانع‌کننده‌ای نداد و هیچ راهکاری را برای مقابله با سیستم اتباع بیگانه غیرمجاز ارائه نکرد.

وی ادامه داد: پس از آن موضوع، یک تحرک جدی شروع شد و جلسات متعددی با وزیر کشور و معاون وزیر کشور و مقامات دیگر تشکیل شد. در این جلسه مطالباتی را که بیان کرده بودیم، مرور شد و در نتیجه وزیر کشور قول داد ظرف 6 ماه آینده نسبت به ساماندهی اتباع بیگانه اقدام کند. با توجه به مواردی که در جلسه علنی مجلس مطرح شد و قولی که وزیر کشور در صحن علنی مجلس در روز سه‌شنبه (22 اردیبهشت) داد، امیدواریم این مشکلات برطرف شود.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
یک عارف انقلابی

گفت‌وگوی جام‌جم با علی سرلک درباره ویژگی‌ های شخصیتی آیت‌ا... فاطمی‌ نیا

یک عارف انقلابی

نیازمندی ها