jamejamsara
سرا سلامت کد خبر: ۷۹۸۹۶۰ ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۷:۴۴

جام جم سرا- اگرچه بوتاکس از مدت‌ها قبل برای به تاخیر انداختن روند پیر شدن پوست استفاده می‌شده اما بر اساس نتایجی که از دو تحقیق تازه به دست آمده معلوم شده است که با بوتاکس می‌توان پرکاری مثانه را به گونه‌ای مؤثر درمان کرد.

درمان تکرر ادرار یا پُرکاری مثانه با تزریق بوتاکس

بررسی‌های جدید حاکی از آن است که استفاده از روش بوتاکس در درمان پُرکاری مثانه می‌تواند موثر باشد. در عارضه پرکاری مثانه، فرد در فواصل زمانی کوتاه و مداوم نیاز به تخلیه ادرار پیدا می‌کند اما در آزمایش‌های انجام گرفته جدید مشخص شد که تزریق مستقیم بوتاکس به عضله مثانه می‌تواند روشی ایمن و موثر برای درمان این عارضه باشد.


متخصصان آمریکایی در اولین بررسی، اطلاعات مربوط به ۲۲۷ بیمار را که در دوره چهار ساله بوتاکس دریافت کرده بودند مورد بررسی قرار دادند و مشخص شد که از هر ۱۰ بیمار ۹ نفر کاهش ۵۰ درصدی بی‌اختیاری ادراری را تجربه کردند. همچنین این عارضه در ۴۴ تا ۵۲ درصد از بیماران متوقف شد.
به گفته متخصصان، شایع‌ترین عارضه جانبی این روش عفونت مجاری ادراری است اما این خطر با ادامه درمان افزایش نمی‌یابد.

به نقل از هلث دی‌نیوز، در مطالعه دوم نیز مشخص شد درمان طولانی مدت با بوتاکس کاهش مستمر بی‌اختیاری ادراری را به دنبال دارد و تزریق یک بار بوتاکس می‌تواند در یک سوم از بیماران اثری مداوم داشته باشد. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مرضیه
-
۱۵:۳۸ - ۱۳۹۵/۰۵/۲۱
سلام خسته نباشیدمن خانم هستم و نزدیك 6سال كه تكررادراردارم 2بارحجم مثانه روزیادكردم نوارمثانه گرفتم یه بار یه كیست جلوی ادراربوددرش آوردن ودكتربهم گفت( فقط فقط مثانه عصبیه)و2بارآمپول دیسپورت رادرعصب مثانه زدم حتی بعدازآمپول اولی برای ادرارزدن زورمیزدم ودكترگفت دوباره بایدآمپول دیسپورت بزنم یعنی 2بارزدم وحالاازآخرین آمپول 2سال گذشته ومن همچنان تكررادراردارم وبرای ادراركردن خیلی زورمیزنم درطول روز خیلی زیاددستشویی میرم )نزدیگ 7-8(باروشبهاهم 2-3باربه دستشویی میرم و بعضی وقتها كه طول میكشه انگارمیخوادادرارازم بریزه خواهش میكنم من دیگه توان ندارم خیلی دارم سختی می شم وضع مالی هم خوب نیست لطفابگیدچكاركنم من 30سال دارم ویه بچه دارم وزایمان طبیعی بود
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر