jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۹۸۲۸۵ ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۴:۴۵

دادگاه مصر برای محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر در ارتباط با اتهام حمله به زندان نطرون و سران اخوان المسلمین به اتهام خبرچینی برای طرف های خارجی و پرونده فرار از زندان، حکم اعدام صادر کرد.

مرسی و سران اخوان المسلمین مصر به اعدام محکوم شدند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، دادگاه کیفری قاهره شنبه حکم اعدام 108 نفر را در ارتباط با حمله به زندانها به مفتی مصر ارجاع کرد که محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع ، محمد بدیع رهبر گروه اخوان المسلمین و یوسف قرضاوی از برجسته ترین آنها هستند.

اجرای حکم اعدام در مصر به تایید مفتی نیاز دارد .

دادگاه کیفری قاهره صدور حکم نهایی شماری از رهبران اخوان المسلمین را در ارتباط با اتهام حمله به زندان نطرون و جاسوسی، به دوم ژوئن آینده برابر با دوازدهم خرداد موکول کرد.

هیئت دفاع از متهمان حکم های صادر شده علیه محمد مرسی رئیس جمهور مخلوع مصر و شمار دیگری از رهبران اخوان المسلمین را در ارتباط با دو قضیه حمله به زندان ها و جاسوسی برای حماس، سیاسی و انتقام جویانه توصیف کرد.

سامی ابو زهری سخنگوی جنبش حماس هم گفت: برخی از کسانی که در ارتباط با حمله به زندان ها در مصر و جاسوسی برای حماس علیه آنها حکم صادر شده است در طول زندگی خود وارد مصر نشده‌اند.

ابو زهری افزود: همه محکومان فلسطینی که علیه آنها حکم صادر شده است در غزه هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر