jamejamonline
فرهنگی موسیقی کد خبر: ۷۹۷۴۹۱   ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۲۰:۳۳

طنین صدای زیر سرنا سکوت سالن اپرای رویال مسقط پایتخت عمان را در بر گرفت و به دنبال آن ریتم کوبه‌ای و صدای همسرایان بالا آمد و سالن را پر کرد.

استقبال عمانی‌ها از اجرای گروه موسیقی رستاک

صدها عمانی روز پنجشنبه گذشته با حضور خود در کنسرت گروه رستاک از این ارکستر چهارده نفره استقبال کردند و به موسیقی محلی ایرانی گوش سپردند.

ناصر الطاعی مدیر سالن اپرای رویال عمان گفت، حضور گروه ایرانی رستاک نشان از روابط نزدیک عمان با ایران است و عمان در تنش‌ها و بحران‌های منطقه موضع بی طرفی اتخاذ کرده است.

نوازنده سرنای گروه رستاک ترکیبی از موسیقی عمانی، ایرانی، هندی و غربی را به نمایش گذاشت.

گروه رستاک که در سال 1997 میلادی پایه گذاری شد، گروهی متشکل از دانشجویان موسیقی بود که موسیقی فولکلوریک اقوام ایرانی را به شیوه‌ای پر انرژی اجرا می‌کنند. این گروه در بزرگ‌ترین سالن‌های جهان همچون سالن باربکن لندن روی صحنه رفته‌اند اما اجرای هفته پیش این گروه برای اولین بار بود که در کشوری در حوزه خلیج فارس اجرا می‌شد.

سیامک سپهری نوازنده تار و سرپرست گروه معتقد است که موسیقی می‌تواند به عادی سازی روابط ایران با کشورهای همسایه کمک کند اما هدف اصلی گروه رستاک ارائه تنوع موسیقایی ایران زمین است. این گروه از طریق ترکیب قطعات شناخته شده با قطعات کمتر شناخته شده برای خلق پلی از جغرافیا و نسل‌ها و پیوند این دو استفاده می‌کنند. (فارس)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

صدای گام دوم در «رادیو انقلاب»

رهبر معظم انقلاب در بیانیه گام دوم تصریح می‌کنند: «انقلاب‌ اسلامی پس از نظام‌سازی، به رکود و خاموشی دچار نشده و نمی‌شود و میان جوشش انقلابی و نظم سیاسی و اجتماعی تضاد و ناسازگاری نمی‌بیند، بلکه از نظریه نظام انقلابی تا ابد دفاع می‌کند.»

کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

یک پیشرفت خیره‌کننده

یک پیشرفت خیره‌کننده

گمانم سال ۸۷ بود که گزارشی رفته‌بودیم درباره این‌که جایگاه کتاب در سبد خانوارها چقدر است؟ تیتر گزارش از آنهایی بود که به یاد می‌ماند؛ کباب یا کتاب؟ بعد هم قیمت کتاب را ( که آن زمان بسیار ارزان بود) قیاس کرده‌بودیم با خوراکی‌ها.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

آشنایی با ضرب المثل ها

حکایتی از کلیله و دمنه

پیشخوان بیشتر