jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۹۶۷۶۱ ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

رئیس اتحادیه بنکداران موادغذایی از مردم خواست با نخریدن برخی کالاها گرانفروشان راتنبیه کنند و خود به تعیین‌کننده قیمت در بازار تبدیل شوند.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، قاسمعلی حسنی در گفت‌وگو با رادیو اقتصاد اظهار کرد: با توجه به فراوانی کالا و عرضه بتدریج به سمتی می‌رویم که مردم تعیین‌کننده قیمت می‌شوند و اگر شهروندان با نخریدن، برخی گرانفروشان را تنبیه کنند، نرخ‌ها نیز ساماندهی می‌شود. وی به مردم توصیه کرد از خریدهای فله‌ای و انبوه خودداری کنند؛ چون عرضه کافی کالا وجود دارد و خریدهای خرد و تازه را در اولویت قرار دهند. حسنی گفت: تحلیل بسیار دقیق و جزئی از افزایش قیمت تمام شده کالاها را در زنجیره کامل تولید تا مصرف نهایی اعم از بسته‌بندی، حمل و نقل، هزینه واردات یا تولید داریم و به مردم اطمینان می‌دهیم عرضه کالاها فراوان است و اکنون مشکل تولید کنندگان و وارد‌کنندگان، یافتن مشتری است.وی خاطرنشان کرد: ظرفیت و توان ذخیره‌سازی را تا دوره 6 ماهه، یکساله تا 3 ساله هم داریم و اگر مردم خرید خودشان را مدیریت کنند؛ قیمت‌ها به‌طور غیرواقعی نوسان نخواهد داشت و تا پایان سال هم افزایش قیمت نداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر