jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۹۶۴۹۵   ۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۹

ناوگروه‌های آمریکا و فرانسه پس از دریافت هشدار جدی ناوگروه نیروی دریایی کشورمان مسیر خود را تغییر دادند.

عذرخواهی ناوگروه های آمریکا و فرانسه از ناوگروه نیروی دریایی ارتش

به گزارش روابط عمومی نیروی دریایی ارتش، ناوگروه 34 نیروی دریای ارتش جمهوری اسلامی ایران به گلوگاه تنگه باب المندب رسید.

شب گذشته که ناوگروه 34 نیروی دریایی از 30 مایلی بندر عدن یکی از مهمترین بنادر کشور یمن می گذشت باز حساسیت کشورهای ائتلاف از جمله امریکا و فرانسه نسبت به حضور ناوگروه 34 جمهوری اسلامی ایران در خلیج عدن زیاد شد و بالگرد و هواپیما و ناو خودرا به سمت ناوشکن البرز و ناو لجستیک بوشهر فرستادند و می خواستند حدود پنج مایلی ناوگروه را رد کنند که با هشدار جدی افسران فرماندهی ناوشکن البرز، از ناوگروه ایران عذرخواهی کردند و مسیر خود را تغییر دادند.

هم اکنون ائتلاف غربی - عربی برای بمباران شهرهای مختلف یمن ایجاد شده است و ناوشکن های کشورهای ائتلاف فقط مشغول جنایت های خود در یمن هستند و حتی کشتی های آنها که دچار حادثه و تجاوز دزدان دریایی می شوند به کمک آنها نمی روند.

این چندمین بار است که ناوگروه 34 ارتش جمهوری اسلامی ایران برای حفاظت از منافع اقتصادی ایران در آبهای بین المللی طول 400 مایلی خلیج عدن را طی کرده و به اسکورت کشتی های تجاری ایران و ماموریت های محوله پرداخته است.

چند روز گذشته ناوگروه 34 ارتش یک فروند کشتی تجاری خارجی را از دست دزدان دریایی نجات داد چرا که این کشتی تجاری بارها از کشورهای ائتلاف خواسته بود که به او کمک کنند اما هیچ جوابی نشنیدند و درآخر دریادلان نیروی دریایی ارتش به کمک او شتافتند.

صبح امروز ناوگروه 34 نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران به گلوگاه تنگه استراتژیک باب المندب رسید و صحنه هایی بسیار زیایی از انبوه کشتی های تجاری و نفتکش های کشورهای مختلف برای عبور از تنگه هرمز و ورود به دریای سرخ را به چشم دید.

تنگه استراتژیک باب المندب راه ورودی اقیانوس هند به دریای سرخ و دریای مدیترانه است و گلوگاهی میان سه قاره آسیا، آفریقا و اروپاست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

اتفاقی مبارک

اتفاقی مبارک

اعلام حکم خلع‌ ید مالک متخلف هفت تپه، اتفاق میمون و مبارکی بود که متاثر از زحمات مجموعه‌هایی از نیروهای دلسوز انقلاب اسلامی بود.

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

مذاكرات وین و نگرانی از بهره‌برداری‌ های انتخاباتی

پس از روی كار آمدن بایدن در آمریكا و امیدواری برخی جریان‌ها به تكرار تجربه‌های گذشته در مذاكره با غرب، رهبر انقلاب حرف قطعی را درباره نحوه مواجهه ایران با كشورهای عضو برجام، چنین اعلام كردند: «اگر می‌خواهند ایران به تعهدات برجامی برگردد، باید آمریكا همه تحریم‌ ها را در عمل لغو كند و ما بعد راستی‌آزمایی كنیم.»

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر