jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۹۵۹۶۰   ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

دبیر شورای‌عالی امنیت ملی با اشاره به تحولات اخیر منطقه، مساله رقابت منطقه‌ای را تفکری استعماری و مربوط به دوره جاهلیت دانست و تاکید کرد: منطق اسلام این تفکر را نمی‌پذیرد و جمهوری اسلامی ایران فریب نقشه غرب در بازی رقابت منطقه‌ای را نخواهد خورد.

علی شمخانی که صبح دیروز در مراسمی به مناسبت سالروز آزادسازی هویزه در جمع مردم، مسئولان و عشایر استان خوزستان صحبت می‌کرد، افزود: این رویکرد جمهوری اسلامی ایران را در قضیه داعش نیز مشاهده کردیم و فریب داعش‌سازان را نخوردیم و در نهایت ائتلاف ادعایی آنها با مشاهده تضادهای درونی و روشن شدن نیت‌های واقعی تجزیه‌طلبانه و جنگ‌افروزانه رسوا شد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تجلیل از نقش و جایگاه عشایر و اقوام ایرانی در دفاع از مرزهای سرزمینی و اعتقادی کشورمان افزود؛ تکثر فرهنگی و قومیتی در کشور موجب شده است فرهنگی بسیار غنی، پرنشاط و بهره‌مند از ظرفیت‌های مختلف داشته باشیم به‌گونه‌ای که هر قومیت به‌عنوان بخشی ارزشمند از پشتوانه فرهنگی و تمدنی ایران محسوب می‌شود.

وی افزود: در نهادها و قوانین ما نه‌تنها محدودیتی برای اقلیت‌ها و قومیت‌ها پیش‌بینی نشده است بلکه به عنوان فرصت و ظرفیت درنظر گرفته می‌شود در حالی که در کشورهای مدعی دموکراسی بشدت با مذاهب اقلیت بویژه مسلمانان و رنگین‌پوستان برخورد می‌شود.

دریابان شمخانی با اشاره به فتنه طراحی شده از سوی نظام سلطه و ایادی منطقه‌ای آن درخصوص ایجاد اختلافات قومی و مذهبی و با سوءاستفاده از عناصر خودفروخته؛ هدف آنها را مقابله با آبادانی در منطقه و درگیر کردن ظرفیت‌های داخلی کشور و جلوگیری از هم‌افزایی و پیشرفت ملت ایران عنوان کرد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی تخریب زیرساخت‌های اقتصادی مردم یمن، محاصره اقتصادی و مانع شدن از ارسال دارو را برخلاف احکام و اخلاق اسلامی توصیف و تاکید کرد، جهان اسلام تصمیمات نابخردانه توسط یک خانواده در عربستان را که مورد حمایت آمریکاست، تحمل نخواهند کرد و آنان را به‌خاطر جنایت‌های صورت‌ گرفته وادار به پاسخگویی می‌کنند.

شمخانی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت یاد فداکاری‌های رزمندگان و شهدای جنگ تحمیلی و بیان خاطراتی از دوران جنگ تحمیلی در منطقه هویزه، خاطرنشان کرد: کسانی که در هویزه دفاع می‌کردند، هدفشان فقط آزادسازی و حفظ خاک نبود بلکه از مرزهای عقیدتی نیز دفاع می‌کردند.

شمخانی اولویت دادن به اهداف متعالی و انگیزه‌های فراتر از قوانین علوم مدیریتی را کار ویژه مدیریت جهادی دانست و تاکید کرد: خوزستان با مدیریت جهادی حفظ و آزاد شد و با مدیریت و روحیه جهادی نیز ظرفیت‌های آن شکوفا و تبدیل به نگینی درخشان در کشور و منطقه خواهد شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها