jamejamonline
اقتصادی عمومی کد خبر: ۷۹۵۹   ۰۴ ارديبهشت ۱۳۸۱  |  ۲۱:۵۱

در پی مصاحبه سیدعلی اکبر موسوی خوئینی نماینده مجلس که در خصوص طرح ماهواره زهره قیمت تلفن همراه و یکطرفه شدن خطوط تلفنی بحث شده بود روابط عمومی وزارت پست و تلگراف و تلفن در جوابیه ای اعلام کرد

که تصمیم تازه ای در مورد قیمت تلفن همراه گرفته نشده است به گزارش روابط عمومی وزارت پست و تلگراف و تلفن ، در این جوابیه آمده است : هیچ تکلیفی درباره قیمت تلفن همراه ،آن هم کاهش مورد نظر آقای موسوی ، تعیین نشده است . تعیین نرخ در این گونه موارد سیر قانونی دارد و در نهایت باید به تصویب شورای اقتصاد برسد که تاکنون هیچ گونه تصمیم جدیدی دراین باره تصویب و ابلاغ نشده است.در این جوابیه درخصوص طرح ماهواره زهره تاکید شده است : ساخت و پرتاب ماهواره ملی حداقل 15 سال به طور جدی مورد بحث و بررسی بوده است و سازندگان آن از کشورهای روسیه ، آلمان و فرانسه از سابقه و تجربه طولانی در امر ساخت و پرتاب این ابزار ارتباطی برخوردارند؛ لذا از آنجا که این طرح دارای مصوبات قانونی بوده و دارای توجیه کامل اقتصادی و فنی است ، این وزارت قویا عقد قرارداد را پیگیری می کند این روابط عمومی با اشاره به یکطرفه شدن برخی خطوط تلفن نوشت : یکطرفه شدن خطوط تلفنی ، کوچکترین خللی برای ارائه خدمات اینترنتی به شهروندان ایجاد نمی کند و حتی درباره تلفن اینترنتی از داخل به خارج نیز تاکنون هیچ گونه محدودیتی اعمال نشده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چرا دیپلماسی اقتصادی را باید جدی گرفت؟

چندی پیـش محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس در جریان حضور وزیرخارجه در صحن مجلس و پس از قانع نشدن نمایندگان از پاسخ‌های وزیرخارجه، در جملاتی به بیان ضرورت احیای دپیلماسی اقتصادی در این وزارتخانه کلیدی پرداخت و عنوان کرد: باید نام وزارت خارجه را تغییر دهیم و اگر نیاز است این کار را هم دنبال کنیم و نام آن را به وزارت خارجه و تجارت امور بین‌الملل تبدیل کنیم.

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

مسائل اقتصادی و منطقه‌ای در اولویت روابط تهران - مسکو

سفر رئیس‌مجلس ایران به روسیه ابعاد مختلفی دارد؛ یک بعدش به روابط دوجانبه ایران و روسیه مرتبط است به این معنا که دو کشور تمایل دارند روابط خود را در عرصه‌های مختلف به‌ویژه در حوزه‌های اقتصادی و همکاری‌های منطقه‌ای توسعه بخشند.

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

فرصت‌ سوزی در ایجاد پل صادراتی

سوریه پس از جنگ با داعش زیرساخت کشور خود را از دست داد و پس از پایان جنگ که ایران نقش اساسی داشت، قرار شد بخشی از اقتصاد این کشور نصیب ما شود. متاسفانه در موضوع سوریه پیشرفتی نداشتیم.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر