jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۷۹۳۹۰۴   ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۰:۰۰

مجرم اینترنتی که با راه‌اندازی ده‌ها سایت فروش خودرو، اقدام به کلاهبرداری بزرگ کرده بود، سرانجام در دام پلیس گرفتار شد.

کلاهبرداری اینترنتی با بهانه فروش خودرو

به گزارش جام‌جم، اوایل فروردین امسال مردی با حضور در پلیس فتای غرب استان تهران، از فردی به اتهام کلاهبرداری 5 میلیون تومانی شکایت کرد.

در تحقیق از شاکی معلوم شد او قصد خرید خودرو را داشته که هنگام رصد فضای مجازی با یک سایت اینترنتی که در زمینه خرید و فروش خودرو فعالیت داشته آشنا شده و پس از چند بار تماس تلفنی با مدیر این سایت، اعتمادش به او جلب شده و 5 میلیون تومان به‌عنوان پیش پرداخت به حساب بانکی وی واریز کرده و روز بعد خودرو را مشاهده کرده بود.

تحقیقات نشان می‌داد، این مرد پس از توافق با فروشنده، قرار بوده دو روز بعد برای پرداخت بقیه پول خودرو و تحویل گرفتن آن به دفترخانه‌ای برود اما با حضور در آنجا فروشنده حاضر نشده بود. به همین خاطر موضوع را پیگیری کرده و متوجه مسدود شدن سایت و کلاهبرداری مدیر آنجا شد و با مراجعه به پلیس به طرح شکایت پرداخت.

کارآگاهان پس از این شکایت، تحقیقات برای شناسایی کلاهبردار اینترنتی را آغاز کردند تا این که ده‌ها نفر دیگر نیز با حضور در پلیس فتا از مردی به اتهام کلاهبرداری شکایت کردند.

ماموران با بررسی اظهارات مالباختگان متوجه شدند، تمام کلاهبرداری‌ها از سوی یک متهم انجام شده و آنها مبالغی از 5 تا 20 میلیون تومان به متهم پرداخت کرده‌اند.

ماموران در ادامه تحقیقات متوجه شدند متهم برای فریب شاکیان چند سایت اینترنتی برای فروش خودروهای دروغین طراحی کرده و پس از کلاهبرداری‌هایش سایت‌ها را مسدود کرده است. در ادامه تحقیقات ماموران به سرنخ‌هایی دست یافتند که نشان می‌داد متهم دوباره سایت جدیدی را برای فروش خودروهای گرانقیمت خیالی راه‌اندازی کرده و در حال کلاهبرداری‌های جدیدی است. با کشف این سرنخ روند رسیدگی به پرونده وارد مرحله جدیدی شد و ماموران 2 روز پیش مرد کلاهبردار را شناسایی و دستگیرکردند.

اعتراف کلاهبردار اینترنتی

متهم در بازجویی‌ها گفت: دچار مشکلات مالی شده و به افراد زیادی حتی صاحبخانه‌ام نیز بدهکار بودم. به‌دنبال راهی بودم تا این مشکلات را حل کنم. به همین خاطر تصمیم گرفتم با راه‌اندازی سایت‌های فروش خودروهای گرانقیمت مردم را فریب داده و از آنها کلاهبرداری کنم بنابراین پس از راه‌اندازی سایت و فریب خریداران خودرو و دریافت بخشی از مبلغ مورد نظر، سراغ دوستانم رفته و برای ساعاتی خودروهای مدل بالای آنها از جمله پژو 405، پرشیا، زانتیا و... را کرایه یا امانت می‌گرفتم و به مشتریان نشان می‌دادم و روزهای بعد بدون این که در دفترخانه حاضر شوم و با ودیعه‌ای که گرفته بودم فرار کرده و با مسدود کردن سایت، دوباره سایت جدیدی را راه‌اندازی کرده و به کلاهبرداری ادامه می‌دادم.

رئیس پلیس فتای ویژه غرب استان تهران در این باره به جام‌جم گفت: متهم با قرار قانونی توسط بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی و انقلاب شهریار روانه زندان شد. تحقیقات تکمیلی از وی برای مشخص شدن دیگر جرایمش و شناسایی دیگر مالباختگان ادامه دارد.

زنگ خطری برای خریداران خودرو

سرهنگ اصغر باقریان با هشدار به خریداران خودرو از آنها خواست اگر قصد معامله‌ای را دارند به طور حضوری با فروشنده ملاقات و مدارک متعلق به مالکیت خودروها را بررسی کرده و با اطمینان از واقعی بودن نام مالک و مدارک، با وی معامله کنند و براحتی فریب افراد سودجو که با راه‌اندازی یک سایت اینترنتی اقدام به فروش خودرو کرده را نخورند و پولی به حساب آنها واریز نکنند. همچنین در صورت مشکوک شدن به این‌گونه فعالیت‌های مجرمانه موضوع را به مراجع قضایی یا پلیس فتا اطلاع دهند.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

ساختمان‌ها آسان می‌سوزند

امروز در تقویم، روز آتش‌نشانی و ایمنی است. فرصتی مناسب برای یادآوری این نكته كه براساس آمارهای به دست‌آمده، در حال حاضر حدود ۲۵ درصد از كل حریق‌ های شهر تهران را آتش‌ سوزی‌ های ساختمانی تشكیل می‌دهد كه سهم ساختمان‌ های بلندمرتبه قابل توجه است.

«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها