jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۹۳۵۱۳   ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۲:۰۶

مدیر کل نظارت بر دارو و مواد مخدر سازمان غذا و دارو در خصوص قیمت داروهای بیماران تالاسمی توضیح داد.

توضیح وزارت بهداشت درباره قیمت داروی بیماران تالاسمی

دکترمهدی پیرصالحی با بیان اینکه حدود 200 هزار نفر مجموع بیمارانی است که از داروهای تالاسمی استفاده می‌کنند در خصوص قیمت داروهای بیماران تالاسمی گفت: این نوع داروها به دو دسته عمده خوراکی و تزریقی تقسیم می‌شوند. در سال حدود 8میلیون داروی تزریقی مصرف داشته‌ایم که از این تعداد 4 میلیون وارداتی و مابقی از تولید داخل تامین می‌شود. برای داروی خوراکی دوز 500 میلی که مصرف بیشتری دارد حدود 500 هزار مجوز واردات می‌دهیم و برای تولید هیچ محدودیتی نداریم.

وی با تاکید بر اینکه در سال گذشته به نسبت سال‌های قبل‌تر، بیشترین تامین را درباره این داروها داشته‌ایم، تصریح کرد: بیمار برای داروی خوراکی یا تزریقی تولید داخل هزینه‌ای پرداخت نمی‌کند؛ یعنی یک قرص 3200 تومانی را رایگان دریافت می‌کند، اما اگر بخواهد همان دارو را وارداتی و از نوع برند مصرف کند باید از 22هزار تومان قیمتی که برای آن در نظر گرفته شده، علیرغم 20 هزار تومانی که از محل بیمه و حمایت‌های وزارت بهداشت پرداخت می‌شود 2 هزار تومان الباقی را خود بیمار پرداخت کند. به همین دلیل و با توجه به مصرف هر روزه این دارو، مبلغ برای بیمار سنگین به نظر می‌رسد.

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان غذا و دارو، پیرصالحی افزود: جهت حمایت از تولید داخل، هزینه داروی داخل را صفر کردیم و لذا بیمار فقط هزینه داروهای وارداتی را به شرح مذکور، پرداخت‌می‌کند.

وی همچنین با اشاره به هزینه تولید حدود 11هزار تومانی داروی تزریقی داخلی توصیه کرد که با توجه به اینکه بابت این داروهای تزریقی هیچ هزینه‌ای از بیمار اخذ نمی‌شود به نفع بیماران است که داروی داخلی مصرف کنند. (ایسنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

بازگشت امید با واکسیناسیون گسترده

روند واکسیناسیون در کشورمان شتاب گرفته و براساس آماری که هر روز از سوی وزارت بهداشت و درمان منتشر می‌شود می‌توان گفت پیک پنجم کرونا در کشورمان در حال فروکش کردن است، اما هنوز قربانیان کرونا در کشورمان سه رقمی است.

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها