jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۹۳۴۹۹   ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۹

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: دولت در سال ۹۳ با ابلاغ کتاب ارزش های نسبی خدمات سلامت گام مهمی را در تعیین الگوی تعرفه خدمات پزشکی و درمانی برداشت و خوشبختانه امسال توازن میان تعرفه های خدمات این حوزه به طور نسبی افزایش یافته است.

تعرفه درمان از توازن خوبی برخوردار است

محمد آقاجانی در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما تاکید کرد: هم تعرفه ها متناسب با توازن منابع بیمه ها و هم رویکرد محافظت مالی از بیماران در سال جاری اصلاح شده است که در برخی رشته ها به 14 و 17 درصد وحتی بیشتر هم می رسد.

وی افزود: دولت تلاش می کند همزمان با تقویت منابع مالی خدمات پزشکی و درمانی مردم هم از کیفیت خدمات و هم هزینه های مالی رضایت بیشتری داشته باشند.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: تعرفه ها متناسب با نرخ های واقعی است و خوشبختانه جامعه پزشکان هم در اجرای طرح توسعه سلامت همکاری خوبی داشته و دارند.

وی افزود: در کتاب ارزش های نسبی سلامت 28 جامعه وتشکل تخصصی پزشکی همکاری داشتند و این همکاری ها همچنان ادامه دارد وبرخی رشته های درمانی و پزشکی که مغفول مانده بود دوباره ارزیابی شد و البته برای جبران همه عقب ماندگی ها تا واقعی شدن قیمت ها در همه تعرفه های خدمات بهداشتی و درمانی باید چند سال تلاش کنیم چون در یک سال نمی توان همه این موارد را جبران کرد و باید منابع مالی هم بخوبی ساماندهی شود.

آقاجانی تاکید کرد: افزایش تعرفه ای که در سال جاری داریم به هیچ وجه هزینه مالی برای مردم بویژه در بیمارستان های دولتی نخواهد داشت و سهم بیماران همان 7 درصد در مناطق شهری و 3 درصد برای روستائیان است و خوشبختانه در مسیر خوبی قرار داریم.

معاون درمان وزارت بهداشت گفت: مرجع تصویب تعرفه های درمانی هیات وزیران است که پیشنهادهای شورای عالی بیمه را بررسی می کند.

وی افزود: هزینه خدمات سرپایی و همچنین ویزیت های بالینی و معاینه های رشته های داخلی در مواردی تا 15 درصد افزایش یافته اما حق العمل ثابت مانده است.

این مقام مسئول در وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: امسال از نظر ما تعادل نسبی در تعرفه ها برقرار است.

وی درباره بیمه های تکمیلی نیز گفت: این نوع بیمه ها تجاری است و امیدواریم با همکاری بیمه های بازرگانی در سال جاری بیمه های تکمیلی به خوبی ساماندهی شود.

محمد جهانگیری، معاون سازمان نظام پزشکی هم در ادامه این برنامه گفت : حرکت دولت یازدهم بسیار خوب و فراگیر بوده ، حوزه سلامت منسجم شده است و به سمت عدالت در سلامت حرکت کرده ایم.

وی افزود: در کتاب ارزش های نسبی سلامت قدم های خوبی برداشته شد و البته باید تا رسیدن به مرحله ایده آل و واقعی شدن همه تعرفه ها بیشتر تلاش کنیم و خوشبختانه عدالت نسبی برقرار است.

جهانگیری تاکید کرد: در برخی رشته ها افزایش تعرفه با رقم بیشتری پیشنهاد شده بود که به طور کامل تحقق نیافته است اما بار این تعرفه ها متوجه مردم نیست و با بیمه های پایه ای و تکمیلی جبران می شود.

معاون سازمان نظام پزشکی افزود: باید فاصله بخش های دولتی و خصوصی هم در تعرفه های خدمات درمانی ساماندهی شود.

جهانگیری همچنین بر نظارت کامل وجدی و رعایت تعرفه های خدمات درمانی و پزشکی تاکید کرد و گفت: با هر گونه تخلف قاطعانه برخورد می کنیم.

علی نوبخت، دبیر مجمع انجمن های علمی پزشکی هم با ستایش از طرح سلامت ملی و ابلاغ کتاب ارزش نسبی سلامت در سال گذشته گفت: دولت اقدام بسیار ارزشمند و منظمی را در این دو سال برداشته است و امیدواریم به تدریج همه تعرفه ها واقعی شود و مردم از خدمات این حوزه رضایت کامل داشته باشند.

وی افزود: نباید نارضایتی در جامعه پزشکی داشته باشیم و قبول داریم که باید همه تعرفه ها و مسائل مالی شفاف باشد.

دبیر مجمع انجمن های علمی پزشکی خاطرنشان کرد: انتقاد پزشکان هم نسبی است.

نوبخت با انتقاد از برخی رفتارهای اهانت آمیز نسبت به جامعه پزشکی گفت: این قشر این طور نیست که همگی درآمدهای گسترده داشته باشند بلکه شاید در مواردی به یک ونیم میلیون تومان در ماه هم نرسد و برخی هم این شغل را رها کرده اند.نباید حرمت فعالان این حرفه بشکند.

وی افزود: معتقدیم باید بیمه ها بیشتر همکاری کنند و امیدواریم هم حرمت و هم عدالت و شفافیت در فعالیت های جامعه پزشکی نهادینه شود.(خبرگزاری صدا وسیما)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها