Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۹۲۶۲۲ ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۴

بالاترین مقام جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا:

کنگره توانایی مخالفت با توافق هسته ای ایران را ندارد

بالاترین مقام جمهوریخواه مجلس نمایندگان آمریکا در یکی از جلسات محرمانه بر ناتوانی کنگره به ممانعت از حصول توافق هسته ای ایران اشاره کرد.

کنگره توانایی مخالفت با توافق هسته ای ایران را ندارد

برخی منابع آگاه از عدم اطمینان «جان بینر» رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، به جلب آراء کافی برای حمایت از طرح «بازنگری توافق هسته ای ایران» خبر دادند.

جان بینر در یک جلسه محرمانه به این حقیقت اذعان داشته است که حزب جمهوری خواه در صورت تصویب قطعنامه ضد ایرانی از آراء کافی برای لغو وتوی احتمالی «باراک اوباما» برخوردار نخواهد بود.

به ادعای شاهدان عینی، وی که در جمع یهودیان جمهوری خواه صحبت می کرد به آنها گفت: انتظار ندارم که بیش از دو سوم کنگره از طرح ابطال وتوی اوباما حمایت کنند.

لایحه بازنگری توافق هسته ای ایران طی هفته جاری در صحن کامل مجلس سنا به بحث گذاشته خواهد شد.

گفته می شود که جمهوری​خواهان از این اظهار نظر بینر دلسرد شده اند و آن را به معنای عدم توانایی کنگره در توقف مذاکرات هسته ای ایران تلقی می کنند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

حساسیت اروپا نشانه درستی کار ایران است

در روزهای اخیر شاهد اقدام هماهنگ سه کشور اروپایی در احضار سفرای جمهوری اسلامی ایران بوده‌ایم و این مساله نشان می‌دهد ما دقیقا روی موضوع حساسی دست گذاشته‌ایم که این‌گونه باعث واکنش اروپایی‌ها شده‌ است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر