jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۹۱۵۰۲   ۰۵ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۱۷:۲۰

معاون ساماندهی امور جوانان خبر داد:

آغاز دوباره پرداخت وام ازدواج جوانان

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه از سران قوا می خواهیم در حوزه جوانان قوی تر وارد شوند، گفت: می خواهیم بزودی بر اساس وعده وام ازدواج جوانان بانک مرکزی، وام ها را دوباره آغاز کنیم.

آغاز دوباره پرداخت وام ازدواج جوانان

محمود گلزاری شعار امسال در حوزه جوانان را جوان یاوری و جوان باوری اعلام کرد و گفت: دنبال این هستیم که دیگر جوان هراسی و جوان غافلی نداشته باشیم و می خواهیم توجه مردم و مسولان را به جوانان جلب کنیم.

وی افزود: اینکه مرتب از آسیب ها سخن بگوییم مردم دچار تاثر می شوند و می خواهیم از خوبی ها و پاکی ها در این حوزه سخن بگوییم. حالا برای اینکه این شعار عملیاتی شود باید تمام قوا در برنامه های خود جوانان را ببینند. بعنوان مثال دولت و مجلس باید موضوع بودجه در حوزه جوانان را خاص ببینند.

معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش گفت: مجلس گاهی می گوید برای جوانان چه کرده اید؟ در حالی که انتظار داریم فراکسیون جوانان مجلس قوی تر وارد شود.

گلزاری گفت: در موضوع سایت های همسریابی به ناجا می گفتیم جلوگیری کنید که جواب دادند قانون نداریم. از قوه قضاییه و مجلس می خواهیم در این خصوص دقیق تر و مشخص تر وارد شوند تا چالش های قانونی مرتفع شود.

وی اظهار داشت: می خواهیم خبرنگاران و رسانه ها را بیشتر وارد گود کنیم و حتی هر فصل اردوی تخصصی برای خبرنگاران داشته باشیم تا بیشتر در این حوزه وارد شوند.

گلزاری با بیان اینکه سال گذشته یک بار جلسه شورای عالی جوانان تشکیل شد، گفت: هر استان ماهانه یکبار ستاد استانی جوانان برگزار کرده است که باید از استانداران تشکر کنم.

وی با بیان اینکه ۱۸ دستگاه عضو شورای عالی جوانان هستند، افزود: مقدمات شورای دوم آماده شده و خرداد ماه شورای عالی جوانان تشکیل می شود.

گلزاری گفت: در هفته جوان هم نخستین ستاد ساماندهی امور جوانان تشکیل می شود.

معاون وزیر ورزش و جوانان از ایجاد سامانه اوقات فراغت خبر داد و گفت: سال ۹۳ حدود ۲۰۰ سمن ثبت کرده ایم و آموزش و توانمندسازی این سمن ها را داشته ایم.

وی از ایجاد سمن سرای جوانان در کشور خبر داد و گفت: این مکان ها در اختیار سمن های جوانان قرار می گیرد و بزودی نشریه سمن جوان هم منتشر می شود.

گلزاری گفت: می خواهیم بزودی بر اساس وعده وام ازدواج بانک مرکزی، وام ها را دوباره آغاز کنیم البته این تصمیم و اجرای آن بر عهده بانک مرکزی است.

معاون وزیر ورزش و جوانان از ایجاد ۳۰ مرکز مشاوره قبل از ازدواج خبر داد و گفت: همایش ملی خیرین ازدواج امسال برگزار می شود.

گلزاری افزود: با تصمیم وزیر ارشاد تمام جلسات فرهنگ عمومی در موضوع ازدواج مطرح و بررسی می شود.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها