jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۷۹۰۵۰۸ ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴  |  ۰۸:۳۱

پس از وقفه حدود 20 روزه که بعد از صدور بیانیه لوزان در مذاکرات هسته‌ای ایجاد شد، گفت‌وگوهای هسته‌ای از امروز در وین از سرگرفته شده و قرار است تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای کشورمان امروز و فردا با هلگا اشمید، معاون مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت‌وگو کند تا این گفت‌وگوها زمینه‌ای باشد برای مذاکراتی که قرار است روز جمعه بین ایران و کشورهای 1+5 در سطح معاونان برگزار شود.

آغاز مذاکرات هسته‌ای برای نگارش متن تفاهم نهایی

دولت مکلف به ارائه پیوست تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی شد

در جریان رسیدگی به جزئیات طرح نحوه پیگیری تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی دولت مکلف شد اجرای قوانین مربوط به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی را در اولویت قرار داده و در تنظیم لوایح از جمله برنامه‌های پنج‌ساله شاخص‌ مندرج در ماده یک این طرح را مد نظر قرار دهد و تاثیر اجرای این لوایح بر شاخص‌های مذکور را پیش‌بینی و پیوست لوایح کرده و به مجلس شورای اسلامی ارائه کند.

به گزارش ایسنا، همچنین در ماده دیگری از این طرح شورای هماهنگی و پیگیری تحقق اقتصاد مقاومتی موظف شد تا پایان خردادماه هر سال عملکرد سال گذشته و برنامه‌های یک ساله هر قوه را به‌منظور نظارت بر تحقق سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی گزارش کند.

تذکر برخی نمایندگان به روحانی و ظریف برای انتشار فکت شیت ایرانی

در پایان جلسه علنی دیروز، تذکرات کتبی 10 نماینده به‌رئیس‌جمهور و وزیر خارجه برای انتشار گزاره برگ (فکت شیت) ایرانی از بیانیه لوزان قرائت شد.

به گزارش ایرنا، سیدمرتضی حسینی، نادر قاضی‌پور و فرج‌الله عارفی نمایندگان قزوین، ارومیه و جیرفت در تذکری کتبی به وزیر امور خارجه، خواستار توضیح درباره دلیل منتشر نشدن فکت شیت شدند.

اسماعیل کوثری، محمدمهدی زاهدی، فتح‌الله حسینی و حسین سبحانی‌نیا نمایندگان تهران، کرمان، قصرشیرین و نیشابور نیز در همین زمینه علاوه بر وزیر خارجه، به رئیس‌جمهور نیز تذکر دادند.

همچنین حمید رسایی، مهدی کوچک‌زاده و روح‌الله حسینیان، نمایندگان تهران به رئیس‌جمهور در مورد استنکاف از انتشار جزئیات مذاکرات اخیر هسته‌ای به رغم تصریح رهبر معظم انقلاب تذکر دادند.

سید محمود نبویان، نماینده تهران دیگر نماینده‌ای بود که در تذکری به وزیر امور خارجه علت عدم‌صدور فکت شیت را خواستار شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر