jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۸۹۲۹۷ ۳۰ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مسلمانان 61 درصد از جمعیت 30 میلیونی کشور مالزی را تشکیل می‌دهند. این کشور در طول سال شاهد برگزاری کنسرت‌های موسیقی از کشورهای مختلف است، اما مشکل اصلی اینجاست که قوانین اسلامی در این کنسرت‌ها رعایت نمی‌شود.

حال برای مقابله با این معضل، سازمان توسعه اسلامی این کشور موسوم به جاکیم دست به تصویب قوانین جدیدی برای اجرای کنسرت‌های موسیقی زده است. این سازمان از دست‌اندرکاران کنسرت‌ها و برنامه‌های سرگرم‌کننده خارجی که در این کشور برنامه اجرا می‌کنند خواسته است قوانین جدید را رعایت کنند. بر این اساس نوع حاضر شدن در صحنه اجرا، نوع پوشش، رفتار و جداسازی شرکت‌کنندگان در این گونه مراسم از جمله قوانین جدیدی است که جاکیم خواستار انجام آن شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر