jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۸۸۱۸۸ ۲۶ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۱:۳۰

انتقاد از حجم بالای تولید زباله در پایتخت

روزی 90 تن پسماند بیمارستانی در تهران تولید می‌شود

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به اینکه روزانه ۹۰ تن پسماند بیمارستانی در پایتخت تولید می شود، گفت: بخشی از این زباله ها بسیار خطرناک هستند.

روزی 90 تن پسماند بیمارستانی در تهران تولید می‌شود

محمد حقانی ضمن هشدار نسبت به تولید انبوه زباله در پایتخت گفت: مقرر شده در برنامه پنج ساله شهرداری میزان تفکیک از مبدأ به ۳۳ درصد افزایش یابد که این میزان هم اکنون حدود ۱۵ درصد است.

وی با بیان اینکه سر و سامان دادن به زباله ها و پسماندها برای شهرداری هزینه های هنگفتی دارد، اظهار داشت: تولید این حجم زباله در پایتخت خیلی تاسف بار است و شهرداری در تهران مجبور است که در روز چندبار زباله ها را از سطح شهر جمع آوری کند و این جمع آوری برای شهرداری هزینه بالایی دارد.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با اشاره به مخاطرات پسماندهای پزشکی برای سلامت گفت: یکی از اولویت هایی که ما در کمیته محیط زیست داریم نظارت بر مساله ساماندهی پسماندهاست. متاسفانه پسماندهای پزشکی در تهران که بسیار خطرناک هستند به معضل تبدیل شده اند و این مساله باید مدیریت شود.

وی با بیان اینکه معضل آلودگی زباله ‌های بیمارستانی همچنان محیط ‌زیست را تهدید می ‌کند، افزود: پسماندهای بیمارستانی ماهیت خطرناکی دارند که باید توسط زباله سوزها به پسماند عادی و بی‌ خطر تبدیل شوند.

حقانی با انتقاد از خلأ قانونی و ضمانت اجرایی قانون مدیریت پسماند، تأکید کرد: مدیریت پسماند تنها به عهده شهرداری نیست بلکه وزارت بهداشت و سازمان محیط زیست نیز در این زمینه موظف هستند که کاستی های مدیریت پسماند را برطرف کنند.

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران با بیان اینکه روزانه ۹۰ تن پسماند بیمارستانی در پایتخت تولید می شود، افزود: بخشی از این زباله ها بسیار خطرناک هستند و متولی ساماندهی این پسماندها وزارت بهداشت است که باید نسبت به بی خطرسازی زباله ها اقدام کند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

توهم خودشیفتگان مجازی

توهم خودشیفتگان مجازی

فضای مجازی بستری شده‌است برای ظهور افرادی که با کسب مخاطب اقدام به اظهارنظرهای غیرکارشناسانه می‌کنند؛ بستری که در آن بیشتر حرافی می‌کنند.

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

سلامت‌ دانش‌ آموزان اولویت والدین و قانون

صعودی شدن مجدد شیب ابتلا به کرونا، بسیاری از والدین دانش‌آموزان را نگران کرده است؛ والدینی که حالا با صحبت‌های دیروز رئیس‌جمهور، احتمالا چاره‌ای ندارند جز این که فرزندان‌شان را از 15 شهریور به مدرسه بفرستند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر