jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۸۷۶۴۴ ۲۵ فروردين ۱۳۹۴  |  ۰۰:۰۱

مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران گفت: هم اکنون برخی از مجتمع‌های پتروشیمی با توجه به امکان صادرات محصولات خود با نرخ آزاد تمایلی برای فروش میان مجتمعی و داخلی با نرخ ارز مبادله‌ای ندارند.

به گزارش ایرنا، عباس شعری‌مقدم با اشاره به مزایای تک نرخی شدن ارز در مبادلات خرد و کلان صنعت پتروشیمی، اظهار کرد: امروزه وجود دو نرخ برای ارز در این مبادلات مشکلات و موانع زیادی را برای این صنعت ایجاد کرده است.

وی افزود: به عنوان مثال هم اکنون برخی از مجتمع‌های پتروشیمی با توجه به امکان صادرات محصولات خود با نرخ آزاد تمایلی برای فروش میان مجتمعی و داخلی با نرخ ارز مبادله‌ای ندارند.

معاون وزیر نفت با بیان این‌که بورس کالا باید یکی از مبادی عرضه محصولات پتروشیمی در کشور باشد، گفت: هم اکنون با توجه به نبود زیرساخت‌های قانونی، تولیدکنندگا ن و مصرف‌کنندگان در بخش‌های میانی و پایین‌دستی امکان خرید و فروش به صورت بلندمدت را ندارند، از این رو این بخش‌های صنعت پتروشیمی نمی‌توانند تحلیل و چشم‌انداز مناسبی از تجارت خود داشته باشند.مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با تاکید بر این‌که امضای قراردادهای بلندمدت و مشخص بودن نرخ خوراک پتروشیمی در بورس کالا می‌تواند کمک خوبی به صنایع پایین‌دستی به شمار آید، گفت: امروزه بورس کالا پاسخگوی محصولات پتروشیمی نیست.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر