jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۶۶۹۳   ۲۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۹:۳۵

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه هنوز هیچ توافق الزام آوری صورت نگرفته است گفت : راه حل هایی بدست آمده و به نظر می رسد اصول و خطوط قرمز جمهوری اسلامی در مباحث فنی، از سوی دشمن پذیرفته شده ، لکن هنوز درنحوۀ برداشتن تحریمها، ابهاماتی وجود دارد که باید شفّاف شود و باید بدانیم که همین موضوعِ چگونگی لغو تحریم ها ، می تواند به عدم توافق نیز منجر شود.

خطوط قرمز ما در مذاکرات هسته ای پذیرفته شده است

سردار سرلشکر محمّدعلی جعفری در گردهمایی فرماندهان نواحی و سپاه های استانی که با یاد و نام شهید نادر مهدوی مزیّن است برتلاش بی سابقه دشمنان اسلام و انقلاب برای به انزوا کشیدن نظام اسلامی تصریح کرد و گفت : شرایط جهان به گونه ای است که سال ۹۴ را سال سرنوشت سازی برای انقلاب اسلامی تبدیل کرده است .

فرمانده کل سپاه پاسداران ، فناوری هسته ای را نمادعزّت ، اقتدار و ترجمان توانایی های ملت ایران دانست و اظهار داشت : دشمن در مذاکرات هسته ای به دنبال این است که مقاومت ملت ایران را بشکند و بتواند با این بهانه با کمک چند کشور غربی، اجماعی را علیه جمهوری اسلامی ایجاد کرده و آن را اجماع جهانی اعلام و القا نماید.

وی استکبارستیزی و مبارزه با ظلم و ظالم و دفاع از مظلوم را شعار اصلی نظام اسلامی دانست و افزود : هدف دشمن تغییر رفتار نظام دراین رابطه است و به غلط پنداشته است که می تواند از طریق مذاکرات هسته ای و تحریمهای اقتصادی، این تغییر رفتار را در نظام ما ایجاد کند و حمایت مردم انقلابی ایران از این شعار را از میان بردارد، زهی خیال باطل.

سردار جعفری ادامه داد : شکستن مقاومت ملت ایران هدف اصلی دشمنان است اما آنها خوب می دانند که اگر مستقیم به اصول و شعارهای اصلی انقلاب وارد شوند، قطعاً مثل ۳۶ سال گذشته شکست خورده و به نتیجه نخواهند رسید، از این رو مسئله ی هسته ای را که با آن می توانند برخی کشورها را با خود همراه کنند، بهانه قرار داده اند.

فرمانده کل سپاه، فناوری هسته ای را فی نفسه مهم و تعیین کننده در پیشرفت علم و توسعه فن آوری دانست و تصریح کرد: معنای دیگر آن، ایستادگی روی حقوق حقۀ ملت ایران و زیربار حرف زور نرفتن است.

وی به اعمال تحریم ها بلافاصله پس از پیروزی انقلاب اشاره کرد و گفت : تحریم های آمریکا علیه ملت ایران موضوع جدیدی نبوده و از ابتدای انقلاب بوده است. البته آنها این تحریم ها را امروز به تمام عرصه ها سرایت و گسترش داده اند. اهمیّـت مذاکرات در قالب نرمش قهرمانانه هم، در این است که ، کل این تحریمها، در قبال امتیازاتی که ایران می دهد، بطور یکجا برداشته شود.

سرلشکر جعفری گفت : جریان مذاکرات چه به نتیجه برسد و تحریم ها لغو شود و چه به نتیجه نرسد و تحریم ها برداشته نشود، باید ارزشها و شعارهای اصلی نظام حفظ شود و اگر نرمشی هم صورت می گیرد، این نرمش قطعاً درچارچوب اصول و سیاست های نظام و با ملاحظۀ حفظ عزّت و اقتدار نظام اسلامی و منافع ملت ایران باید انجام شود و به نظر اینجانب دغدغۀ مقام معظّم رهبری چنین دغدغه ای است.

فرمانده کل سپاه نظام جمهوری اسلامی را الگو، سرمشق و امید ملت های آزادیخواه جهان دانست و ادامه داد : مهم این است که مجموعۀ نظام اسلامی یعنی دولت و ملت، دراین مسیر، درست و براساس اصول تعیین شده توسط رهبری نظام حرکت کنند؛ و تحلیل گران سیاسی نیز بدانند : هرگونه اشتباه و خطایی که در تحلیل های آنها صورت گیرد و رسانه ای شود و باعث ناامیدی ملت های محروم و مستضعفی گردد که به این نظام و مقاومت آن دل بسته اند ، در پیشگاه ملت ایران که بازیگر اصلی این صحنه هستند، قابل بخشش نیست.

سردار جعفری با تأکید بر بدعهدی، فریبکاری و دروغپردازی حاکمان آمریکا ادامه داد : بلافاصله پس از قرائت بیانیه مشترک ، دشمن با ترجمه خلاف آن و برداشت های غیرواقعی از مذاکرات و با سخنرانی های مختلف تلاش کردند، تا دوستان و هم پیمانان خودشان را امیدوار نگه دارند.

وی در همین خصوص افزود : نباید فریب دشمن را خورد و با ارائه تحلیل ها ی نادرست و انتقادهای به جا یا نابجا و سلیقه ای، نباید فضا را به نفع دشمنان تغییر داد و یا درجهت خواست عملیات روانی آنها حرکت کرد.

فرمانده کل سپاه گفت: اگر تیم مذاکره کننده تا آخر در قالب چارچوب های تعیین شده و اصول نظام حرکت کند، هر نتیجه ای که از مذاکرات حاصل شود برای ملت انقلابی ایران پیروزی است.

وی ارائه تحلیل های درست را بر مبنای منویات مقام معظّم رهبری وظیفه اصلی و مهم نخبگان و رسانه ها دانست و خاطرنشان کرد : در چنین شرایطی است که همدلی و هم زبانی دولت و ملت بسیار مهمّ می شود و به شعار سال تبدیل می گردد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها