jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۶۴۸۵ ۲۲ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۰:۵۴

رئیس سازمان انرژی اتمی در جلسه جامعه مدرسین گفت: فعلا نتیجه مذاکرات رسیدن به یک فهم مشترک است و همانطور که رهبری فرمودند اگر تقدیر باشد طی ماههای آینده به یک توافق جامع که عزت ملت حفظ شود خواهیم رسید.

گزارش صالحی از روند مذاکرات هسته‌ای به جامعه مدرسین

علی اکبر صالحی معاون رییس جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی عصر دیروز(جمعه) در جلسه شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم حاضر شد و گزارشی از مذاکرات هسته ای را به اعضای جامعه ارائه کرد.

در این جلسه که به ریاست حضرت آیت الله یزدی و با حضور دیگر اعضای محترم جامعه مدرسین حوزه علمیه قم برگزاری شد، صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی گزارش مبسوطی از روند مذاکرات هسته ای در گذشته و ماه های اخیر ارائه و به مسائل فنی و دیگر برنامه های هسته ای کشور اشاره کرد.

وی در بخشی از سخنان خود به هدایت و حمایت های مقام معظم رهبری در ارتباط با سیاست های کلی و ترسیم خط مشی ها از سوی معظم له اشاره و تاکید کرد: حمایت های ایشان برای تیم مذاکره کننده بسیار راه گشا بوده و تذکراتی که در سخنان اخیرشان به مسئولان و تیم مذاکره کننده دادند باید بطور جدی سرلوحه کار قرار گیرد.

صالکی در ادامه خاطر نشان کرد: فعلا نتیجه این مذاکرات رسیدن به یک فهم مشترک است و همین طور که رهبر معظم انقلاب فرمودند اگر تقدیر بر این باشد طی چند ماه آینده به یک توافق جامع که عزت ملت ایران حفظ شود خواهیم رسید.

در ادامه این جلسه اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نکاتی را در این زمینه مطرح کردند که از جمله آنها می توان به ارائه گزارش مبسوط به مردم و نخبگان جامعه جهت رفع ابهامات در این زمینه، توجه به دیگر مسائل منطقه، گرفتن ضمانت قوی در توافق احتمالی آینده، توجه به ساختار مذاکرات، بررسی جدی مسائل حقوقی و محتوایی مذاکرات و....اشاره کرد.

در پایان این جلسه نیز علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی ضمن تشکر توضیحاتی را درباره مسائل مطرح شده و نقطه نظرات اعضای محترم جامعه مدرسین ارائه کرد.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«برد - برد» واقعی

«برد - برد» واقعی

یکی از اصلی‌ترین وظایف دستگاه سیاست خارجی تدوین استراتژی کار با کشورهای مختلف و طراحی راهبردهای بلندمدت، میان مدت و کوتاه مدت است.

خوب بمانید

خوب بمانید

دیروز، رهبر معظم‌ انقلاب در جلسه مجازی با رئیس و نمایندگان مجلس، عبارات قابل توجهی در وصف مجلس یازدهم به کار بردند که حتما برای تک تک منتخبان ملت باعث افتخار و منشأ قوت قلب است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر