jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۸۶۲۲۵ ۲۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۰

دبیر کل سازمان ملل با تشریح اوضاع وخیم غیرنظامیان در یمن حملات چند روز گذشته عربستان را عامل بحرانی تر شدن شرایط این کشور اعلام کرد و از مجامع بین الملل خواست برای شکل گیری مذاکرات بین طرفین درگیری تلاش کنند.

حملات عربستان اوضاع یمن را وخیم تر کرده است

بان کی مون در نشست خبری روز پنجشنبه در مقر اصلی سازمان ملل ،ضمن تأکید بر ضرورت بازگشت طرفین درگیری به پای میز مذاکرات ، تنها راه حل بحران در یمن را گفت وگو اعلام کرد.

وی حل بحران در چارچوب تعیین شده شورای امنیت را بهترین شانس بازگشت اتحاد داخلی و حفظ تمامیت ارضی یمن ذکر کرد.

بان کی مون با اشاره به حملات عربستان، گفت: طی روزهای گذشته اوضاع در یمن چندین برابر وخیم تر از پیش شده است و حملات هوایی عربستان علیه انصارالله باعث تبدیل بحران سیاسی به جنگ تمام عیار با پیامدهای بلند مدت شده است.

وی از کلیه کشورهای عضو خواست برای بازگرداندن بی قید و شرط طرفین درگیری به مذاکره از هیچ کوششی فروگذار نکنند، اظهار کرد ، جهان توان دیدن اوضاعی مشابه جرم و جنایات در سوریه و لیبی را در یمن ندارد.

سازمان ملل همواره عنوان کرد، درست زمانی که با تشکیل دولت جدید انصارالله، یمن در مسیرمردمی شدن و دموکراسی و ثبات سیاسی در حرکت بود، اوضاع این کشور به وخامت کشیده شده است.

وی با تشریح اوضاع اسفبار یمن گفت، حتی پیش از وقوع بحران در یمن این کشورشدیدا وابسته به کمک های انسان دوستانه سازمان ملل بود بطوری که کمک های دریافتی این کشور با مجموع 9 کشور منطقه ساحل برابری می کرد و در حال حاضر این نیازها به دو برابر افزایش یافته است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر