jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۸۶۲۲۵   ۲۱ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۰۰

دبیر کل سازمان ملل با تشریح اوضاع وخیم غیرنظامیان در یمن حملات چند روز گذشته عربستان را عامل بحرانی تر شدن شرایط این کشور اعلام کرد و از مجامع بین الملل خواست برای شکل گیری مذاکرات بین طرفین درگیری تلاش کنند.

حملات عربستان اوضاع یمن را وخیم تر کرده است

بان کی مون در نشست خبری روز پنجشنبه در مقر اصلی سازمان ملل ،ضمن تأکید بر ضرورت بازگشت طرفین درگیری به پای میز مذاکرات ، تنها راه حل بحران در یمن را گفت وگو اعلام کرد.

وی حل بحران در چارچوب تعیین شده شورای امنیت را بهترین شانس بازگشت اتحاد داخلی و حفظ تمامیت ارضی یمن ذکر کرد.

بان کی مون با اشاره به حملات عربستان، گفت: طی روزهای گذشته اوضاع در یمن چندین برابر وخیم تر از پیش شده است و حملات هوایی عربستان علیه انصارالله باعث تبدیل بحران سیاسی به جنگ تمام عیار با پیامدهای بلند مدت شده است.

وی از کلیه کشورهای عضو خواست برای بازگرداندن بی قید و شرط طرفین درگیری به مذاکره از هیچ کوششی فروگذار نکنند، اظهار کرد ، جهان توان دیدن اوضاعی مشابه جرم و جنایات در سوریه و لیبی را در یمن ندارد.

سازمان ملل همواره عنوان کرد، درست زمانی که با تشکیل دولت جدید انصارالله، یمن در مسیرمردمی شدن و دموکراسی و ثبات سیاسی در حرکت بود، اوضاع این کشور به وخامت کشیده شده است.

وی با تشریح اوضاع اسفبار یمن گفت، حتی پیش از وقوع بحران در یمن این کشورشدیدا وابسته به کمک های انسان دوستانه سازمان ملل بود بطوری که کمک های دریافتی این کشور با مجموع 9 کشور منطقه ساحل برابری می کرد و در حال حاضر این نیازها به دو برابر افزایش یافته است.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها