« از مجازات مجرمین باید اطمینان حاصل گردد »

دستور رییس جمهوری برای رسیدگی به حادثه جده

سازمان حج و زیارت با صدور اطلاعیه ای اعلام کرد،متاسفانه طی روزهای اخیر برخی رسانه ها، مطبوعات و فضای مجازی اقدام به انتشار اخبار غیر مستند با عنوان «تجاوز به دو نوجوان زائر ایرانی» نموده اند که موجب تشویش افکار هموطنان عزیز شده است.
کد خبر: ۷۸۵۳۹۰
سازمان حج و زیارت: پلیس سعودی تجاوز نکرد؛ قصد تجاوز داشت

به گزارش ایرنا، این سازمان در ادامه اطلاعیه خود افزود ، به منظور تنویر افکار عمومی به اطلاع عموم هموطنان عزیز می رساند:

در هفته گذشته هنگام بازگشت یکی از کاروانهای اعزامی عمره در آخرین بخش بازرسی فرودگاه جده دو تن از ماموران پلیس فرودگاه به بهانه بازرسی از دو نوجوان زائر قصد تعرض به آنها را داشتند که با هوشیاری زائران عزیز و خانواده هایشان، پیگیری مدیر و روحانی کاروان و همچنین دخالت سریع مقامات کنسولگری کشورمان در جده و احضار مسئولان سعودی و فرماندهی پلیس جده افراد خاطی شناسایی و دستگیر شدند.

این اطلاعیه می افزاید: بعثه مقام معظم رهبری و سازمان حج و زیارت با همکاری شایسته وزارت امور خارجه بمحض اطلاع از این اتفاق غیرقابل گذشت با جدیت و حساسیت کامل اقدامات و پی گیریهای مستمری را در بالا ترین سطوح مسئولان ذیربط کشور عربستان به منظور حفظ حقوق زائرین و مجازات خاطیان بعمل آورده است.

سازمان حج و زیارت تاکید می کند که بر اساس تعهد مسئولین ارشد کشور عربستان متخلفان بزودی محاکمه و به اشد مجازات با آنان برخورد خواهد شد.

سازمان حج و زیارت در پایان به اصحاب محترم مطبوعات، رسانه ها و سایت ها توصیه می کند تا دستیابی به نتیجه قطعی محاکمه و مجازات افراد خاطی از هرگونه پیش داوری که منجر به خدشه دار شدن حریم اخلاقی خانواده های آسیب دیده در جامعه می گردد، پرهیز نمایند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۳
ناشناس
Iran, Islamic Republic of
۰۸:۲۶ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
تا دیروز تجاوز بود،الان یهو شد قصد تجاوز؟
بعد نوجوونا برای قصد تجاوز تو فشار شدید روحی هستن؟؟؟؟؟!!
متاسفم براتون
مهمان
Iran, Islamic Republic of
۱۰:۰۱ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
پناه برخدا
خبرنگار
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۰۷ - ۱۹ فروردين ۱۳۹۴
۰
۰
واقعا جای تاسف داره برای اقایون. حتی قصدش هم از نظر این مسئولین جرم محسوب نمیشه؟ آیا یك فرد عربستانی مجوز داره بدترین فكر رو در مورد یك ایرانی در ذهن خودش بپرواند؟

نیازمندی ها