jamejamonline
سیاسی مجلس کد خبر: ۷۸۴۴۰۲   ۱۶ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۰:۴۷

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس شورای اسلامی گفت: محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه به احتمال زیاد در جلسه غیرعلنی صبح سه شنبه هفته جاری مجلس حضور می یابد.

احتمال حضور ظریف در جلسه غیرعلنی روز سه شنبه مجلس

اسماعیل جلیلی به جلسه صبح امروز (یکشنبه) شورای مرکزی فراکسیون رهروان مجلس اشاره کرد و افزود: در این جلسه که با حضور علی لاریجانی رییس مجلس برگزار شد در مورد بیانیه مطبوعاتی 1+5 و نتیجه نشست لوزان بحث و گفت و گو شد.

وی خاطرنشان کرد: بر این اساس مقرر شد وزیر امور خارجه توضیحاتی را در این راستا به نمایندگان مجلس ارایه کند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس گفت: همچنین در این جلسه مقرر شد اگر نشست مشترک مجلس و دولت در روز سه شنبه برگزار شود ، ظریف در این نشست برای نمایندگان توضیحاتی را ارایه کند ولی احتمال لغو این نشست به دلیل سفر رجب طیب اردوغان رییس جمهوری ترکیه به تهران وجود دارد.

جلیلی ادامه داد: از این رو مقرر شد اگر این نشست لغو شد ، محمدجواد ظریف در جلسه غیرعلنی صبح سه شنبه هفته جاری در مجلس حضور یابد و به نمایندگان توضیحاتی را بیان کند.

نماینده مردم مسجد سلیمان در مجلس خاطرنشان کرد: در جلسه فراکسیون رهروان ولایت همچنین موضوعات منطقه ای از جمله اتفاقات اخیر یمن مورد بحث و بررسی قرار گرفت.(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

حادثه حماسه‌ ساز

حادثه حماسه‌ ساز

واقعه سال ۶۰ آمل و حمله گروهک تروریستی اتحادیه کمونیست‌ها نقطه‌عطفی در تاریخ تحرکات مسلحانه عناصر ضدانقلاب علیه جمهوری اسلامی ایران بود. بعد از پیروزی انقلاب‌اسلامی برخی مخالفان مشی مذهبی ساختار جدید سیاسی ایران، با توجه به نابه‌سامانی‌های موجود درصدد ایجاد آشوب برآمدند و تلاش کردند حداقل در برخی مناطق‌مرزی و حساس کشور قدرت عمل را به دست گیرند.

شرط اول رفع تحریم‌ها

شرط اول رفع تحریم‌ها

درباره برجام و چگونگی مواجهه با آن راهکارهای مختلفی در نظر گرفته شده اما نکته اصلی این است که مجلس شورای اسلامی قانونی را تحت عنوان اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ها به تصویب رساند و از سوی شورای نگهبان هم مورد تایید قرار گرفته است و نوع مواجهه ما با برجام باید دقیقا منطبق با مفاد قانون تصویب شده از سوی مجلس باشد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر