نخست‌وزیر عراق خطاب به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد که به این کشور سفر کرده است گفت: به زودی پیروزی نهایی در تکریت و الانبار و موصل را اعلام خواهیم کرد.
کد خبر: ۷۸۳۳۱۶
پیروزی نهایی در تکریت، الانبار و موصل نزدیک است

به گزارش السومریه نیوز، حیدرالعبادی نخست‌وزیر عراق خطاب به بان کی مون دبیرکل سازمان ملل متحد که به این کشور سفر کرده است گفت: به زودی پیروزی نهایی در تکریت و الانبار و موصل را اعلام خواهیم کرد.

بان کی مون صبح امروز به منظور دیدار و گفت‌وگو با مقامات عراقی وارد بغداد پایتخت عراق شد و با فؤاد معصوم رئیس‌جمهور عراق درباره عملیات و اقدامات صورت گرفته در مبارزه با گروه تروریستی داعش گفت‌وگو کرد.

نیروهای ارتش عراق با پشتیبانی نیروهای مردمی که از چندی پیش آزادسازی استان صلاح الدین از دست گروه تروریستی داعش را آغاز کرده اند هم اکنون در حال نهایی کردن عملیات پاکسازی تکریت مرکز استان صلاح الدین است. با این حال پاکسازی مناطق از تله‌های انفجاری که عناصر داعش کار گذاشته‌اند، باعث کندی پیشروی ارتش عراق و نیروهای مردمی شده است.

نیروهای عراقی تاکنون بخشهای وسیعی از استان صلاح الدین را از لوث عناصر تروریستی تکفیری داعش آزاد کرده اند.

نیروهای ارتش عراق امروز نیز در ادامه عملیات خود علیه گروه تروریستی داعش، حمله عناصر این گروه تروریستی را به چاه‌های نفتی «علاس» در شمال شرق «تکریت» مرکز استان صلاح‌الدین را ناکام گذاشت که در نتیجه آن ده‌ها تروریست‌ داعشی به هلاکت رسیدند

نیروهای مسلح عراق همچنین پس از تصرف ساختمان پزشکان متعلق به بیمارستان عمومی تکریت، عملیات آزادسازی مجتمع ساختمان‌های دولتی در این شهر را آغاز کرده‌اند.(تسنیم)

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها