jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۸۳۲۹۶   ۱۰ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۰

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم اکنون ۴۰۰ دوربین کنترل هوشمند سرعت در جاده‌ها فعال است،گفت : تعداد دوربین‌ها باید به بیش از ۱۰ هزار دستگاه افزایش پیدا کند.

400 دوربین کنترل هوشمند سرعت در جاده‌ها فعالند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ عباس آخوندی گفت: اول انقلاب یک میلیون و 200 هزار خودرو در کشور وجود داشت که امروز به 16 میلیون خودرو افزایش یافته است و پیش بینی می‌شود تا 20 سال آینده به 50 میلیون دستگاه برسد.

وی افزود: هم اکنون 400 دوربین کنترل هوشمند سرعت در جاده‌ها فعالند که با این قرارداد 1800 دوربین دیگر به آن اضافه می‌شود اما نباید به همین مقدار بسنده کرد و تعداد دوربین‌ها باید به بیش از 10 هزار دستگاه افزایش پیدا کند.

آخوندی اظهار داشت : هم اکنون فقط راه‌های شریانی کشور به دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت تجهیز می‌شود در مرحله بعد را‌های اصلی ، فرعی و نقاط پر حادثه نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

آخوندی درباره شایعه غیرفعال بودن برخی دوربین های کنترل سرعت در جاده ها گفت: در سال گذشته تمام دوربین ها در جاده ها فعال است و تمام تخلفات را ثبت می کند .

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در سال جدید از طریق سامانه www.141.ir تمام اطلاعات را در اختیار مردم قرار می دهیم و از ابتدای امسال بیش از 500 هزار نفر به این سامانه مراجعه و از اطلاعات آن استفاده کرده اند.

آخوندی گفت: نرم افزارهای سامانه 141 می تواند روی دستگاههای تلفن همراه نصب شود و کاربران می توانند به طور لحظه ای و آنلاین از طریق دوربینهای جاده ای از وضع محورها باخبر شوند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی نیز از آمادگی پاسخگویی وزارت راه و شهرسازی در تمام ساعات شبانه روز در دوره نوروز به شهروندان خبر داد و گفت: کارکنان با شماره تلفن‌های 141 اطلاعات راه‌ها، 134 هواشناسی، 1539 اطلاعات قطارها، 199 اطلاعات پروازها و شماره 1550 امداد دریایی در بنادر را پاسخ می‌دهند.

سید قاسم اظهار داشت: تلفن 5149 آماده پاسخگویی به مسافران ریلی در زمینه فروش بلیت، اعلام برنامه حرکت قطارها ، اطلاعات موجودی و اطلاعات آژانس‌ها و غیره است .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

پایان کپرنشینی با اشتغال و مسکن

کپرنشینان، بخش زیادی از زمین‌های چابهار را به تصرف خودشان درآورده‌اند، در صورتی که این وضعیت نیاز به ساماندهی اساسی دارد؛ اتفاقی که رئیس‌جمهور محترم دستور اکید دادند که در بازه زمانی مشخص یکساله، این ساماندهی اتفاق بیفتد.

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

درنگی درباره دومین اربعین کرونایی

آنچنان که از شواهد و قرائن برمی‌آید، امسال هم خبری از برگزاری پرشور و فراگیر راهپیمایی اربعین نیست؛ هم به‌ دلیل افزایش شدید بیماری در ایران و هم ناپایداری وضعیت بهداشتی و سلامتی در عراق (که حتی در سال‌های ماقبل کرونا هم، شرایط چندان مناسبی نداشت).

مردی که یک دنیا حرف داشت

مردی که یک دنیا حرف داشت

از پس ِ‌سال‌های رفته درست یادم نیست چه روزی بود و چه ماهی‌ ولی می‌دانم در یکی از سال‌های نخست دهه80 از سالن کوچک کنفرانس در وزارت کشور که بیرون آمدیم و پای برج میدان فاطمی که ایستادیم، هم خورشید غروب کرده بود و هم سوز تندی می‌آمد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

نیازمندی ها