jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۸۳۲۹۶ ۱۰ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۴:۱۰

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه هم اکنون ۴۰۰ دوربین کنترل هوشمند سرعت در جاده‌ها فعال است،گفت : تعداد دوربین‌ها باید به بیش از ۱۰ هزار دستگاه افزایش پیدا کند.

400 دوربین کنترل هوشمند سرعت در جاده‌ها فعالند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ؛ عباس آخوندی گفت: اول انقلاب یک میلیون و 200 هزار خودرو در کشور وجود داشت که امروز به 16 میلیون خودرو افزایش یافته است و پیش بینی می‌شود تا 20 سال آینده به 50 میلیون دستگاه برسد.

وی افزود: هم اکنون 400 دوربین کنترل هوشمند سرعت در جاده‌ها فعالند که با این قرارداد 1800 دوربین دیگر به آن اضافه می‌شود اما نباید به همین مقدار بسنده کرد و تعداد دوربین‌ها باید به بیش از 10 هزار دستگاه افزایش پیدا کند.

آخوندی اظهار داشت : هم اکنون فقط راه‌های شریانی کشور به دوربین‌های هوشمند کنترل سرعت تجهیز می‌شود در مرحله بعد را‌های اصلی ، فرعی و نقاط پر حادثه نیز باید در دستور کار قرار گیرد.

آخوندی درباره شایعه غیرفعال بودن برخی دوربین های کنترل سرعت در جاده ها گفت: در سال گذشته تمام دوربین ها در جاده ها فعال است و تمام تخلفات را ثبت می کند .

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد: در سال جدید از طریق سامانه www.141.ir تمام اطلاعات را در اختیار مردم قرار می دهیم و از ابتدای امسال بیش از 500 هزار نفر به این سامانه مراجعه و از اطلاعات آن استفاده کرده اند.

آخوندی گفت: نرم افزارهای سامانه 141 می تواند روی دستگاههای تلفن همراه نصب شود و کاربران می توانند به طور لحظه ای و آنلاین از طریق دوربینهای جاده ای از وضع محورها باخبر شوند.

رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت راه و شهرسازی نیز از آمادگی پاسخگویی وزارت راه و شهرسازی در تمام ساعات شبانه روز در دوره نوروز به شهروندان خبر داد و گفت: کارکنان با شماره تلفن‌های 141 اطلاعات راه‌ها، 134 هواشناسی، 1539 اطلاعات قطارها، 199 اطلاعات پروازها و شماره 1550 امداد دریایی در بنادر را پاسخ می‌دهند.

سید قاسم اظهار داشت: تلفن 5149 آماده پاسخگویی به مسافران ریلی در زمینه فروش بلیت، اعلام برنامه حرکت قطارها ، اطلاعات موجودی و اطلاعات آژانس‌ها و غیره است .

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

کنترل کرونا با تشویق و تنبیه

نقش‎ها را باید جدی گرفت. اگر می‎‌خواهیم پروتکل‎های بهداشتی مقابله با بیماری کرونا رعایت شود، آمار ابتلا به بیماری کاهش پیدا کند یا کمک کنیم آمار مرگ و میر کم شود، باید هر کسی نقش خود را درست انجام دهد.

سوختن درخت طبیعی نیست!

سوختن درخت طبیعی نیست!

در ده روز گذشته، حدود 300 نقطه از اراضی جنگلی آتش گرفته است. شاید بسیاری بگویند این آتش‎سوزی‌ها عمدی است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر