jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۸۳۰۰۸   ۰۷ فروردين ۱۳۹۴  |  ۱۵:۱۸

خطیب نماز جمعه تهران، ضمن محکوم کردن تجاوز عربستان به خاک یمن گفت: این تجاوز و دخالت در امور داخلی یمن است. ما این را محکوم کرده و به بازماندگان شهیدان تسلیت عرض می نماییم.

خطیب نماز جمعه تهران: لغو تحریم ها نتیجه مذاکرات نیست

آیت الله صدیقی در خطبه های اولین نماز جمعه تهران در سال ۹۴ ریشه بسیاری از مشکلات را گناه دانست و گفت: گناه تنها غیبت و تهمت، دروغ، تقلب، ربا و ناپاکی دامن نیست بلکه ترک واجب هم گناه است. ترک جهاد، امر به معروف و ایفای مسئولیت های اجتماعی، سیاسی و فرهنگی گناه است.

وی همچنین با اشاره به شعار سال گفت: رهبر معظم انقلاب شعار سال را «همدلی و همزبانی دولت و ملت» نامیدند و ایشان به موضوع خوبی اشاره داشتند و آن این است که تا مردم اعتماد کامل به مجریان و قوای سه گانه نداشته باشند، دولت مانند دولت های دیگر کشورها تکیه گاه و دلگرمی در داخل نخواهد داشت.

آیت الله صدیقی، دولتی را موفق دانست که پشتوانه مردمی داشته باشد و افزود: دولت باید از مستضعفین و پابرهنه‌ها فاصله نگیرد، نسبت به آنان بی خبر نماند و نسبت به مشکلات قشر پایین جامعه حساس باشد، دردشان را بشناسد و در حد امکان مشکلاتشان را رفع کند و اگر هم نمی تواند وعده خلاف ندهد بلکه همدردی کند که این رمز موفقیت دولت است.

خطیب نماز جمعه تهران با اشاره به وظیفه مردم در همراهی و حمایت از دولت، تصریح کرد: رمز موفقیت مردم هم در این است که دولت صادق، کارآمد و متدین را همراهی و حمایت کند.

وی یکی از مهمترین ویژگی های دولت کارآمد و شایسته را تدین نامید و گفت: آن چیزی که انقلاب و نظام را نگه داشته است قداست رهبری و قوای سه گانه ما است. اگر قوا کارآمدی خود را از دست بدهند، نظام نیز کارآمدی خود را از دست خواهد داد. همچنان که در برهه‌ای تسامح و تساهل بود، عفت مخدوش شد و بدحجابی آمد و روی نماز و روزه و حیا تأکید نشد و به مقدسات مردم حساسیت نشان داده نشد و شاهد بودید که نتیجه بسیار بدی به دنبال داشت؛ اما این مردم را دین و اعتقاداتشان نگه داشته است.

آیت الله صدیقی با بیان اینکه به فرموده رهبر معظم انقلاب ما اسلام حداقلی را نمی خواهیم، اظهار داشت: این نظام در سایه دیانت و کشتی اهل بیت(ع) محفوظ است لذا قوای سه گانه نیز باید بر حفظ این دیانت بکوشد و دولت ما زمانی می‌تواند دولتی مردمی باشد که به دیانت مردم بیش از همه چیز توجه کند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین با اشاره به مساله امر به معروف و نهی از منکر، افزود: در راس مهروف ها تشکیل نظام اسلامی و حمایت و حفاظت از آن نظام است که با خون شهیدان آبیاری شده لذا یکی از معروف های دولت که باید به آن توجه داشته باشند، حفظ این دستاورد است.

وی اظهارداشت: بزرگترین منکر هم عبارت است از تضعیف نظام، ارتباط با دشمنان نظام و تقویت دشمن.

آیت الله صدیقی افزود: همچنین بالا بردن سطح فرهنگ و شکوفایی اقتصادی نیز از دیگر معروف ها است که دولت و دیگر دستگاه های نظام باید دست به دست هم دهند تا آن را تحقق بخشند.

خطیب نماز جمعه تهران همچنین در واکنش به پیام نوروزی اوباما گفت: آمریکا شیطان بزرگ است و دیدید که در این پیام، اوباما چگونه می خواست توپ را به زمین ایران بیاندازد و بگوید که اگر مذاکرات به نتیجه نرسید، تقصیر برخی تفکرت در ایران است که هم دولت، هم ملت و هم رهبری نظام تاکید دارند ما اهل مذاکره و منطق هستیم، اما آنچه که با آن مخالفیم و تیم مذاکره کننده نیز بر آن تاکید دارد این است که ملت ایران زیر بار زورگویی نخواهد رفت.

وی با اشاره به خط قرمزهای مذاکرات هسته ای گفت: همانگونه که رهبر انقلاب تاکید کردند مساله تحریم ها نتیجه مذاکرات نیست بلکه متن مذاکره است و بدون لغو تحریم ها، ملت ایران زیر بار مذاکره نخواهد رفت.

آیت الله صدیقی همچنین با اشاره به ۱۲ فروردین، افزود: این روز یک پدیده نوظهور، مبارک و رحمت جدیدی بود و مردم خود حافظ و عامل بقای این نظام هستند.

خطیب نماز جمعه تهران در بخش دیگری از خطبه های امروز نماز جمعه تهران با اشاره به حمله هوایی عربستان به یمن، گفت: مردم مقاوم و بصیر یمن انقلاب کردند و خواستند خودشان صاحب رأی باشند و رئیس جمهور وقت این کشور نیز تعهداتی داد که به آن تعهدات عمل نکرد و مجبور به استعفا و فرار شد و مردم یمن خواستند که خود این کشور را اداره کنند.

وی با اشاره به تجاوز ائتلافی از برخی کشورها با محوریت عربستان به یمن گفت: اسرائیل و آمریکا پشت سر این ائتلاف مصنوعی هستند.

آیت الله صدیقی افزود: شهادت مردم یمن در زیر این بمباران ها که دل مردم دنیا و خصوصا ملت‌های اسلامی را به درد آورد، تسلیت می گوییم و این حمله تجاوزکارانه و غیرقانونی به یمن که دخالت در امور داخلی این کشور محسوب می شود را محکوم می کنیم.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بازخوانی شکست خط نفاق

بازخوانی شکست خط نفاق

سازمان مجاهدین خلق روز چهارشنبه 25 بهمن‌ماه سال 1357 هجری شمسی (سه روز پس از پیروزی انقلاب اسلامی) اقدام به برگزاری راهپیمایی مسلحانه و اجرای نمایش قدرت از حد فاصل دانشگاه تهران تا خیابان تخت‌ جمشید (طالقانی) کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر