jamejamonline
ورزشی رزمی کد خبر: ۷۸۱۳۰۸   ۲۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۰:۴۵

جام جم ورزشی: یکه تازی فرزان عاشورزاده در تکواندوی دنیا ادامه دارد.

پسر طلایی ایران در صدر برترین تکواندو کاران جهان ایستاد

به گزارش جام جم ورزشی و به نقل از سایت فدراسیون تکواندو، فدراسیون جهانی تکواندو، رده‌بندی تکواندوکاران المپیکی در ماه مارس را اعلام کرد که امتیازات این ماه تا پایان رقابتهای فوریه 2015 محاسبه شده است.

رقابتهای بازیهای آسیایی اینچئون که 40 امتیاز در رنکینگ المپیک داشت و همچنین نتایج تورنمنت یونان و امارات که هر دو از رقابتهای 10 امتیازی بوده اند، در این رنکینگ لحاظ شده است.

در این رنکینگ امتیازات سال 2011 به طور کل از جدول رده بندی حذف و از امتیازات سال 2012 و 2013 به ترتیب 75 و 50 درصد کسر شده است. همچنین با اعلام رنکینگ در هر ماه جدید 25 درصد از امتیازات همان ماه در سال 2014 نیز کسر خواهد شد.

در پایان دسامبر 2015 هر تکواندوکاری که بتواند در جایگاه اول تا ششم رنکینگ المپیک قرار بگیرد، جواز حضور در المپیک 2016 ریو برزیل را بدست می‌آورد.

* وزن اول المپیک (58- کیلوگرم)
1- فرزان عاشورزاده از ایران با 281.20 امتیاز
2-"تاهیون کیم" از کره جنوبی با 241.1 امتیاز
3- "کسر رودریگوز" از مکزیک با 190.49 امتیاز
...
21- هادی مستعان از ایران با 66.10 امتیاز
33- ابوالفضل یعقوبی با 45.60 امتیاز
(با توجه به اشکالات سیستم فدراسیون جهانی، امتیازات این بازیکن تا آخر ماه ژانویه است، فدراسیون جهانی طی نامه ای اعلام کرده است که به زودی این مشکل برطرف خواهد شد.)

* وزن دوم المپیک (68- کیلوگرم)
1-"دائی هون لی" از کره جنوبی با 268.24 امتیاز
2- بهنام اسبقی از ایران با 240.64 امتیاز
3- "الکسی دنیسنکو" از روسیه با 227.66 امتیاز
...
22- محمد باقری معتمد از ایران با 71.11 امتیاز
28- علیرضا نصرآزادانی از ایران با 55.86 امتیاز
(با توجه به اشکالات سیستم فدراسیون جهانی، امتیازات این بازیکن نیز تا آخر ماه ژانویه است، فدراسیون جهانی طی نامه ای اعلام کرده است که به زودی این مشکل برطرف خواهد شد. علیرضا نصرآزادانی از وزن سوم المپیک به وزن دوم المپیک منتقل شده است.)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۱
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
وحید
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۵۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۶
با سلام. فرزان جان امیدوارم با این سن كمی كه داری بشی یكی از اسطوره های تكواندوی جهان و بتونی سالیان سال در بالاترین سطح تكواندوی جهان مبارزه كنی. به طلای تو توی المپیك ریوی برزیل خیلی خیلی امیدواریم. با این سن مناسبی كه داری میتونی چندین مدال المپیكی بگیری و به ركورد هادی ساعی برسی. فقط فرزان عاشورزاده.......
۰
۰

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها