طبق گزارش سالانه مدیر اطلاعات ملی آمریکا به مجلس سنای این کشور، ایران و گروه حزب‌الله از فهرست تهدیدهای تروریستی خارج شده‌اند.
کد خبر: ۷۸۱۲۵۵
آمریکا، ایران و حزب‌الله را از فهرست تهدیدهای تروریستی خارج کرد

به گزارش تسنیم و به نقل از تایمز اسرائیل، طبق گزارش سالانه جیمز کلاپر با عنوان «ارزیابی نهادهای اطلاعات امنیت آمریکا» به‌تاریخ ۲۶ فوریه ۲۰۱۵ به تلاش‌های ایران در مبارزه با گروه داعش که یکی از مهم‌ترین تهدیدات برای منافع آمریکا در سراسر جهان به شمار می‌رود، اشاره شده است.

در توضیح نقش منطقه‌ای ایران، این گزارش به تمایلات تهران برای کاهش فرقه‌گرایی، ایجاد شرکایی علاقه‌مند و کاهش تنش با عربستان سعودی اشاره شده است.

در این گزارش از حزب‌الله نیز به‌عنوان گروهی که به مبارزه با داعش در عراق و سوریه مشغول است، اشاره شده است.

آقاتهرانی: دولت فتنه‌های کوچک را جمع کند

مرتضی آقاتهرانی، نماینده تهران در مجلس با هشدار نسبت به وقوع فتنه‌های کوچک، خواستار برخورد مسئولان با این‌گونه اتفاقات شد.

به گزارش فارس، آقاتهرانی دیروز در نطق میان دستور خود در صحن علنی گفت: دولت و مسئولان فتنه‌های کوچک را جمع کنند تا این‌گونه نشود که چند نفری چیزی به راه بیندازند و بعد شما کمیته به راه بیندازید. مگر وزارت کشور و دیگر وزارتخانه‌ها دست شما نیست، جلوی این اقدامات را بگیرید.

وی تصریح کرد: غلط می‌کند کسی به فرد دیگری سنگ بزند، مسئولان با اینها برخورد کنند، این موضوعات که نیازی به ورود مردم ندارد. دولتی‌ها مردانه عمل کنند.

وی در بخش دیگری از نطق خود با اشاره به لزوم استفاده از فرصت‌ها برای خدمت به مردم گفت: امروز 1024 روز از نمایندگی‌مان گذشت و فقط 439 روز دیگر کار داریم، نباید فرصت را از دست بدهیم، باید در آخر سال به محاسبه رفتار گذشته‌مان و سالی که گذشت، بپردازیم.

آقاتهرانی ضمن تشکر از قوه قضاییه در برخورد با مفاسد اقتصادی گفت: از قوه قضاییه به دلیل ورود قاطعی که نسبت به کسانی که برای خودشان حق ویژه‌ای قائل هستند تشکر می‌کنم. همه نسبت به قانون یکسان هستند و بین هیچ‌کس فرق وجود ندارد.

دل بستن استعمار و استبداد به تندروها

آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در دیدار اعضای شورای مرکزی جمعیت فداییان اسلام، با انتقاد از کسانی که با تعصبات، فرصت‌طلبی و کینه‌ها، پس‌رفت از افکار امام(ره) و شاگردانش را تبلیغ می‌کنند، گفت: استعمار و استبداد وقتی هوشیاری مردم را می‌بینند، به تندروها دل می‌بندند.

به گزارش آنا، او یادآور شد: هوش اسلامی ایجاب می‌کند که نگذاریم این گروه‌ها افکار مسموم خود را در جامعه پخش کنند.

ضرورت برخورد با عاملان ضرب و شتم جانباز دفاع مقدس

معاون ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به انتشار خبری در مورد ضرب و شتم یک جانباز دفاع مقدس در کرمان، گفت: این انتظار وجود دارد با عاملان حادثه و کسانی که جانباز دفاع مقدس را به دلیل واهی مورد ضرب شتم قرار دادند برخورد جدی شود.

سردار مسعود جزایزی اظهار کرد: احترام و عزت جانبازان و ایثارگران دفاع مقدس در هر مقطع و هر جایی باید حفظ شود و این‌که شاهد ضرب و شتم جانبازی در یک نشست هستیم جای تاسف دارد.

وی افزود: هیچ دلیلی نمی‌تواند ضرب و شتم یک جانباز را توجیه کند و لازم است دستگاه‌ها و سازمان‌های مربوط در این زمینه هوشیاری لازم را داشته باشند.

جزایری اعلام کرد: از دستگاه‌های امنیتی، نظامی و بخصوص قضایی استان انتظار دارد در اسرع وقت به این موضوع رسیدگی کنند، بدیهی است سازمان‌های مربوط و آحاد مردم خوب و متدین کرمان اجازه تکرار این حادثه را نخواهند داد.

برخی رسانه‌ها اعلام کردند، در همایشی که با عنوان از اسفند تا اسفند نیمه اسفندماه امسال در کرمان برگزار شد، یک جانباز دفاع مقدس مورد ضرب و شتم قرار گرفت.

اظهارنظر مذاکراتی گزارشگر ویژه

احمد شهید، گزارشگر ویژه شورای حقوق‌ بشر سازمان ملل متحد در امور ایران در اظهارنظری غیرمستند و تکراری که با استقبال رسانه‌های بیگانه مواجه شد، مدعی شده است که وضع حقوق بشر در این کشور در زمان ریاست‌جمهوری حسن روحانی بدتر از گذشته شده است.

او در کنفرانس مطبوعاتی روز گذشته خود ابراز امیدواری کرده که امضای توافق هسته‌ای با ایران به بهتر شدن وضع حقوق‌بشر کمک کند.

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها