jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۸۱۰۱۸   ۲۵ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۱۳

وزیر بهداشت، از آماده باش ۴ هزار و ۲۷۰ دستگاه آمبولانس به همراه ۱۵ بالگرد برای خدمات رسانی به مردم در تعطیلات نوروزی خبر داد.

آماده باش ۱۵ بالگرد و ۴۲۷۰ آمبولانس در تعطیلات نوروزی

دکتر سید حسن هاشمی صبح دوشنبه در مراسم آغاز رزمایش بزرگ ترافیکی و خدمات سفر که به میزبانی پلیس راهور برگزار شده بود، گفت: همکاران من در حوزه بهداشت و درمان و در اورژانس کشور به صورت شبانه روزی و ۲۴ ساعته آماده خدمات رسانی به شهروندان هستند.

وی با اشاره به اینکه تمام دستگاه های متولی در امر خدمات رسانی به مردم با افزایش توان در صحنه حضور دارند، افزود: نوروز امسال اورژانس کشور با ۲ هزار و ۱۱۹ آمبولانس پیش‌بیمارستانی و همچنین ۵۷۰ اورژانس بیمارستانی در تمام مسیرها و جاده های مواصلاتی آماده خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی و عموم مردم است.

هاشمی با بیان اینکه ۴ هزار و ۲۷۰ دستگاه آمبولانس در کنار ۵۷ اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه آمبولانس دریایی و همچنین ۱۵ بالگرد ویژه به عنوان آمبولانس هوایی مسافران نوروزی را در هوا، زمین و دریا پشتیبانی می‌کنند، گفت: علاوه بر افزایش تجهیزات پزشکی و ایمنی امسال نظارت بر اغذیه فروشی ها و رستوران ها از ماه ها قبل از آغاز تعطیلات شروع شده تا جایی که در مسیرهای مواصلاتی و رستوران های بین راهی کارشناسان و بازرسان بهداشت به صورت مستمر و شبانه روزی حضور دارند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه مردم نقش اول و طبیعی را در سفرها و ایمنی سفر بر عهده دارند، افزود: لازمه یک سفر ایمن و کم خطر به همراه داشتن تمام تجهیزات لازم اعم از تغذیه مناسب، وسایل گرمایشی و سرمایشی است.

هاشمی در پایان با توصیه به شهروندان برای استفاده از غذای سالم در طول سفر توصیه کرد: برای کاهش میزان مسمومیت‌های در حین سفر به شهروندان توصیه می کنم از مکان های نامطمئن به هیچ عنوان برای تغذیه استفاده نکنند.(مهر)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

شرایط ازدواج استان به استان متفاوت است

مقایسه اجمالی آمار ازدواج در سال‌های اخیر و اوایل دهه90، به‌وضوح نشان می‌دهد آمار ازدواج به طور کلی پایین آمده است اما این‌که میان همین آمار، باز هم برخی از استان‌ها وضعیت بهتر و بعضی دیگر در وضعیت اصطلاحا قرمز قرار دارند، طبیعتا نشات‌گرفته از شرایط اقتصادی و فرهنگی متفاوت در هرکدام از آنهاست.

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

 شاید یک روز نوبت ما هم رسید

من تا به حال پیاده‌ روی اربعین نرفته‌ام، کربلا هم همین‌طور، هر بار به دلیلی نشده است. بگذارید به این حساب که می‌گویند فلانی قسمتش نبوده است.

اربعین مردم

اربعین مردم

از ابتدای سال ۹۰ راهپیمایی اربعین بعد از گذشت سال‌ها از این سنت حسینی، توجه جهانیان را به خود جلب کرد؛ پدیده‌ای که با پیوستن شیعیان کشورهای همسایه و کشورهای غربی و اروپایی به رویدادی بین‌المللی تبدیل شد، پدیده‌ای که پایه و اساس آن مردم بودند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها