jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۸۰۳۹۱   ۲۴ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی از ساماندهی ده میلیون همیار پلیس در طرح نوروزی ٩٤ خبر داد.

سردار موسی امیری در رزمایش آماده‌باش همیاران پلیس گفت: این مراسم به صورت نمادین برگزار می‌شود تا بیانگر آماده باش ده میلیون همیار پلیس در سطح کشور برای اجرای طرح نوروزی باشد.

وی با بیان این‌که از همیاران پلیس می‌خواهم که در هنگام سفر مراقب باشند تا قوانین و مقررات از سوی رانندگان به درستی اجرا شود، گفت: همیاران پلیس در طرح نوروزی ٩٤ دو ماموریت ویژه دارند اول این‌که باید مراقب استفاده نکردن پدر و مادرشان از تلفن همراه هنگام رانندگی باشند چراکه استفاده از تلفن همراه و ارسال پیامک تمرکز را از بین برده و موجب اخلال در رانندگی می‌شود.

وی با اشاره به ماموریت دوم گفت: ماموریت دوم همیاران پلیس کنترل استفاده تمامی سرنشینان به ویژه سرنشینان عقب از کمربند است. همیاران پلیس باید با تذکر، توصیه و مراقبت از بروز تخلفات جلوگیری کنند.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی با بیان این‌که شعار امسال طرح نوروزی پلیس راهور گذشت، احتیاط و سلامت سفر است، گفت: ده میلیون همیار پلیس در طرح نوروزی ٩٤ در کنار ماموران پلیس راهور هستند و آنان نقش زیادی در کاهش تخلفات و حوادث به عهده دارند.

به گزارش ایسنا، کفاش، معاون پرورشی، فرهنگی وزیر آموزش و پروش نیز گفت: با توسعه طرح همیاران پلیس با مشارکت پلیس راهور و وزارت آموزش و پرورش شاهد نتایج خوبی در حوزه تصادفات هستیم. حرکت‌های مشورتی بستر خوبی برای فعالیت‌های اجتماعی است. وی با بیان این‌که طرح ساماندهی همیاران پلیس در سایه سند تحول بنیادین آموزش و پروش قرار دارد، گفت: به دنبال گسترش مشارکت دانش‌آموزان در امور اجتماعی هستیم.

به گفته کفاش آموزش نسل جدید می‌تواند در آینده در رعایت قانون موثر باشد و رویکرد دیگر طرح همیاران پلیس امر به معروف و نهی از منکر است چراکه با تذکر می‌توان از بروز حوادث رانندگی جلوگیری کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

بازار دارو بیمار است

بازار دارو بیمار است

چالش‌های زیادی در صنعت داروسازی کشور وجود دارد. چالش مهم این روزها اما کمبود دارو است.

گفتگو

بیشتر
معروف، بزرگتر ماست

صابر کاظمی، ملی‌پوش والیبال در گفت‌وگو با جام‌جم: آرزوی هر بازیکنی هست که شاگرد آلکنو باشد

معروف، بزرگتر ماست

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر