jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۸۰۱۰۱   ۲۳ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۰

بیست و ششمین کنگره سالانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با هدف ارایه جدیدترین دستاوردهای درمانی و تشخیص در حوزه سرطان ها، گوارش، قلب، ریه و بیماری های روماتولوژی 15 تا 18 اردیبهشت ماه 94 در مرکز همایش های رازی تهران برگزار می شود.

کنگره سالانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران برگزار می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین دکتر ایرج خسرونیا، رییس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اعلام این خبر افزود: در این کنگره با توجه به شیوع دیابت و سرطان ها در کشور، بخش عمده ای از سخنرانی ها به سمپوزیوم ها به این دو موضوع اختصاص دارد.

وی تصریح کرد: همچنین 4 سخنرانی جامع با موضوعات اخلاق در پزشکی؛ دیابت، استئوآرتریت و غدد از سوی چهره های به نام و استادان مطرح کشور برگزار خواهد شد.

دکتر خسرونیا با اشاره به اینکه در بیست و ششمین کنگره جامعه پزشکان متخصص داخلی 50 مقاله که حاصل فعالیت های تحقیقاتی از دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور است، توسط استادان دانشگاه ها به صورت سخنرانی و 140 مقاله از آخرین پژوهش های علوم پزشکی کشور به صورت پوستر ارایه می شود، یادآور شد: از جمله مباحث برجسته این کنگره، موضوعات مربوط به سیستم گوارش است که در آن مقالاتی با عناوین گوارش و خون، سندرم روده تحریک پذیر، مطرح شده، همچنین تازه های مربوط به روماتولوژی و اعصاب نیز در قالب مقاله عرضه خواهد شد.

رییس بیست و ششمین کنگره سالانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران از برپایی 8 سمپوزیوم با حضور استادان دانشگاه های مختلف کشور خبر داد، اظهار داشت: سمپوزیوم گوارش به موضوع هپاتیت B و سمپوزیوم قلب به موارد جالب این رشته اختصاص دارد. همچنین سمپوزیوم های غدد و ریه، لوپوس، پزشکی قانونی و سمپوزیوم خون، احیا و عفونی از دیگر سمپوزیوم های این کنگره چهار روزه را تشکیل می دهد که در سمپوزیوم عفونی موضوع " آبولا " و " کرونا " مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

وی از طرح مشکلات پزشکان داخلی در این کنگره به ویژه در زمینه های مربوط به تعرفه ها، مالیات و مسایل شغلی مربوط به فعالیت متخصصان داخلی در بیمارستان ها به عنوان دیگر مواردی نام برد که قرار است در این کنگره مورد بحث، بررسی و هم اندیشی متخصصان امر قرار گیرد.

دکتر خسرونیا ادامه داد: متخصصان داخلی، فوق تخصص های داخلی، پزشکان و جراحان عمومی، متخصصان کودکان، آسیب شناسان و رادیولوژیست ها، مخاطبان این کنگره را تشکیل می دهند که شرکت آنان در این کنگره دارای 18 امتیاز بازآموزی است.

همزمان با برپایی بیست و ششمین کنگره سالانه جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران ، نمایشگاه تجهیزات پزشکی برگزار می شود که در آن جدیدترین داروها و تجهیزات پزشکی به متخصصان عرضه می شود.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر می توانند به نشانی اینترنتی WWW.DAKHELI.ORG مراجعه کرده یا با شماره تلفن 88014005 تماس حاصل کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

موج‌ ششم از راه می‌رسد؟

شیوع ویروس کرونا در کشور براساس آنچه اپلیکیشن ماسک نشان می‌دهد این روزها در حال فروکش کردن است، طوری که تعداد شهرهای با وضعیت نارنجی به 238شهر و تعداد شهرهای زرد به 136شهر افزایش یافته‌است، ضمن این‌که 17شهر کشور نیز در وضعیت آبی قرار دارند و تنها 57 شهر رنگ قرمز کرونایی دارند.

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

به‌ دنبال چاره واکسن‌ گریزی

بر اساس اعلام مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت و درمان تا ظهر دیروز بیش از 27 میلیون و 790 هزار نفر دوز اول واکسن را دریافت ‌و بیش از 13 میلیون و 459 هزار نفر نیز هر دو دوز را تزریق کرده‌اند‌.‌

گفتگو

بیشتر
شروط  اخراج دندان‌ عقل

یک متخصص جراحی دهان و فک و صورت می‌گوید کشیدن دندان‌ عقل همیشه ضروری نیست و بستگی به موقعیت رویش دندان در فک دارد

شروط اخراج دندان‌ عقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش

نیازمندی ها