تحلیلگر و روزنامه‌نگار آمریکایی سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران در دیدار اعضای خبرگان را در باره لزوم پایبندی کشورها به تعهدات بین‌المللی ‌شان «تدریس حقوق بین‌الملل به جمهوریخواهان» خواند.
کد خبر: ۷۷۹۷۳۰
آیت‌الله خامنه‌ای به سناتورها درس حقوق بین‌الملل داد

گرت پورتر درباره این بخش از سخنان رهبر انقلاب مبنی بر اینکه «همه کشورهای جهان طبق مقررات بین‌المللی، پس از تغییر دولتهایشان نیز به تعهدات خود پایبندند»، تاکید کرد که آیت‌الله خامنه‌ای به سناتورها درس حقوق بین‌الملل داد.

رهبر انقلاب نامه اخیر 47 سناتور آمریکایی درباره مذاکرات هسته‌ای ایران را حاوی نشانه‌های متعدد فروپاشی اخلاق سیاسی در نظام آمریکا برشمردند و افزودند: همه کشورهای جهان طبق مقررات پذیرفته شده بین المللی، پس از تغییر دولتهایشان نیز به تعهدات خود پایبندند اما سناتورهای امریکایی رسماً اعلام می کنند اگر این دولت برود تعهدات او کأن لم یکن تلقی می‌شود.

گرت پورتر تحلیلگر و روزنامه‌نگار مستقل آمریکایی با اشاره به این سخنان در صفحه توئیتر شخصی خود نوشت: «(آیت‌الله) خامنه‌ای و (محمدجواد) ظریف در موضوع نامه ایران(نامه سناتورها) به جمهوریخواهان درباره حقوق بین‌الملل و و توافقات اجرایی درس دادند».

انتشار نامه 47 سناتور جمهوریخواه درباره مذاکرات هسته‌ای ایران و تاکیدشان بر محدود بودن هرگونه توافقی به دوره ریاست جمهوری باراک اوباما، پیش از این توسط وزیر خارجه ایران هم مورد انتقاد قرار گرفته بود.

منبع: خبرگزاری صداوسیما

ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۱
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۴۱ - ۲۳ اسفند ۱۳۹۳
۰
۰
به فرمایشات و اظهار نظرهای مقام معظم رهبری باید عمل شود نه این كه دستمایه تبلیغ و احیانا چاپلوسی و ریاكاری فرار گیرد تا در مقابل، دشمن اجازه داشته باشد هر مزخرفی كه دلش بخواهد در پاسخ آن بنویسد یا به زبان آورد
مقدساتمان را درست نگهداری و تبلیغ كنیم

نیازمندی ها