jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۷۸۶۹۵ ۱۹ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

مراحل ساخت و پشت صحنه فیلم سینمایی «بچه‌های آسمان» ساخته‌ مجید مجیدی امشب ساعت 23 در برنامه «یک فیلم، یک تجربه» نمایش داده می‌شود.

«یک فیلم، یک تجربه» ساخته‌ ناهید دل‌آگاه سلسله برنامه‌ای که در آن یک فیلم سینمایی و اندیشه‌های فیلمساز بررسی می‌شود، این بار مستندی از شکل‌گیری فیلم به یادماندنی «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی را به نمایش می‌گذارد. در این مستند که محمدرضا آزادگر آن را کارگردانی و تدوین کرده، علاوه بر گفت‌وگو با عوامل از حضور احمد طالبی‌نژاد و مهرزاد دانش به عنوان منتقد و کارشناس بهره گرفته شده است.

فیلم «بچه‌های آسمان» به کارگردانی مجید مجیدی روایتگر پسری به نام علی است که کفش‌های خواهرش را بعد از گرفتن از کفاشی گم می‌کند و ماجراهایی را سبب می‌شود. این فیلم تولید سال 1375 و بر مبنای فیلمنامه‌ای از خود مجیدی ساخته و بعدها جزو پنج نامزد نهایی اسکار شد.

رضا ناجی، میرفرخ هاشمیان، بهاره صدیقی، فرشته سرابندی، کمال میرکریمی، بهزاد رفیعی و نفیسه جعفرمحمدی از بازیگران «بچه‌های آسمان» هستند.

مستند «فرصت‌های برابر» که درباره همزیستی اهل تسنن و تشیع در سیستان است، امشب ساعت 22 از شبکه مستند به نمایش درمی‌آید. این مستند روایتگر موفقیت‌ها و حضور اهل تسنن و مردم استان سیستان و بلوچستان در موقعیت‌های مختلف فرهنگی، سیاسی و اجتماعی است. در این مستند اهل تسنن این استان و بخصوص عالمان دینی‌ از شرایط زندگی در کشور ایران سخن می‌گویند.

«مسافر چین» به کارگردانی فریدون نجفی و تهیه‌کنندگی الهه صلح‌جو نیز امشب ساعت 19 از شبکه مستند به علاقه‌مندان مستندهای اجتماعی ارائه می‌شود.

این مستند با رویکردی روان‌شناختی زندگی پسربچه‌هایی را منعکس می‌کند که در روستای چین، یکی از دور‌افتاده‌ترین روستاهای استان چهارمحال و بختیاری زندگی می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر