jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۷۸۴۵۷   ۱۸ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۳:۱۴

جام جم ورزشی: وزیر ورزش و جوانان گفت: برای ورود بانوان به ورزشگاه ها به دنبال رفع موانع موجود هستیم اما باید از شتابزدگی خودداری کنیم.

گودرزی: به دنبال رفع مشکل ورود بانوان به ورزشگاه هاهستیم

محمود گودرزی امروز( دوشنبه )در گردهمایی مشترک معاونان وزارت، مدیران کل ستادی و استان ها در جمع خبرنگاران افزود: نتایج آسیب شناسی های انجام شده نشان می دهد که وضعیت فرهنگی در ورزش مطلوب نیست و باید این وضعیت بهبود یابد .

وی افزود: در سال 84 شورای عالی انقلاب فرهنگی در زمینه نگارش نظام نامه فرهنگی تکلیفی به دوش ما گذاشت که تا به امسال (سال 93 ) هیچ کسی به آن توجه نکرد اما وزارت ورزش امسال به این موضوع توجه کرد و این نظام نامه در هفته آینده تقدیم شورای عالی انقلاب فرهنگی می شود تا پس از تصویب به عنوان یک دستورالعمل فرهنگی در باشگاه ها و فدراسیون ها مورد استفاده قرار گیرد.

وزیر ورزش و جوانان در مورد حضور بانوان در ورزشگاه ها گفت: پرداختن یک طرفه به حضور بانوان در ورزشگاه ها و مطرح کردن آن با صدای بلند به نحوی که ایجاد حساسیت کند ،به سود ورزش بانوان نیست. کارگروهی تشکیل شده و چارچوب هایی تدوین شده است و فکر می کنم در یکی از کمیته های شورای عالی امنیت ملی نیز این موضوع مطرح شده است . در صورت تصویب این موضوع ، اتفاقات خوبی خواهد افتاد تا بخشی از مشکلات با رعایت قوانین حل شود.

وی در مورد واگذاری باشگاه های پرسپولیس و استقلال اظهار کرد: قیمت واگذاری این دو باشگاه را سازمان خصوصی سازی براساس کار کارشناسی اعلام می کند. شاخص های قیمت گذاری در سازمان خصوصی سازی هست و باید به آن احترام گذاشت. به اعتقاد من قیمت ها مناسب است و امیدوارم هرچه سریعتر خصوصی سازی صورت گیرد. اگر این بار هم مشتری پیدا نشود مرحله سوم مزایده برگزار می شود.

وزیر ورزش و جوانان گفت: پس از خصوصی شدن باشگاه ها ، سازمان های ناظر بر شرکت های خصوصی کار این باشگاه ها را زیر نظر خواهند گرفت.

وی در مورد احتمال جدایی بخش جوانان از ورزش اعلام کرد: نظر وزارت ورزش بر تفکیک جوانان از ورزش است و لایحه ای در این زمینه نوشته شده و به مجلس و دولت ارایه خواهد شد.

گودرزی در مورد اقتصاد مقاومتی گفت: اقتصاد مقاومتی به معنای کنترل هزینه هاست و در این زمینه باید فدراسیون های ورزشی از سفرهای غیر ضروری خودداری و از تولیدات داخلی حمایت کنند.

وی در مورد اظهارات علی کفاشیان رییس فدراسیون فوتبال مبنی بر این که وی برای جلب اعتماد وزیر ورزش تغییراتی را در فدراسیون ایجاد کرده است ، اظهار کرد: این نظر کفاشیان است.

گودرزی همچنین در مورد اظهارات کفاشیان مبنی بر اینکه وزیر ورزش از او ناراحت است و حاضر به دیدن او نمی شود، گفت: فدراسیون فوتبال باید خودش را با مقررات هماهنگ کند و امیدوارم این هماهنگی با قوانین کشور و نظرات دولت و مجلس هرچه سریعتر صورت گیرد.

سمینار مشترک معاونان وزارت ورزش و جوانان، مدیران کل ستادی وزارتخانه، روسای فدراسیون ها و مدیران کل استان ها، به همت و تلاش اداره کل هماهنگی امور استان های وزارت ورزش و جوانان 18 و 19 اسفند ماه و در سه بخش در هتل المپیک تهران برگزار می شود.

امروز (دوشنبه) و در بخش نخست از ساعت 8 تا 12، نشست تبیین سیاست ها و برنامه های فرهنگی، قرآنی وزارتخانه با حضور معاونان وزارتخانه ، روسای فدراسیون ها، مدیران کل ستادی و استان ها و معاونین فرهنگی استان ها برگزار می شود.

در بخش دوم که از ساعت 15 به مدت 4 ساعت در هتل المپیک ادامه خواهد داشت، نشست مجمع عالی بسیج ورزشکاران کشور به همراه انتخاب رئیس مجمع این شورا برگزار می شود.

سه شنبه 19 اسفندماه نیز از ساعت 8 تا 12 گردهمایی مشترک معاونان وزارتخانه ، مدیران کل ستادی و مدیران کل استان ها در هتل المپیک برگزار می شود و ادامه این گردهمایی از ساعت 14 تا 17 در سالن جلسات وزارت ورزش و جوانان برگزار خواهد شد .

(ایرنا)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها