jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۶۱۹۴ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۷:۳۱

وزیر خارجه آمریکا با اذعان به شکست سیاست تحریم در قبال ایران گفت: امکان بمباران دانش هسته ای در ایران وجود ندارد و روشن است که تحریمها نمی تواند برنامه هسته ای ایران را متوقف کند.

اعتراف آمریکا به شکست سیاست تحریم علیه ایران

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره مباشر، جان کری در نشست خبری در حاشیه کنفرانس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو افزود: هنوز هیچ توافقی حتی جزئی بین ایران و گروه پنج بعلاوه یک درباره برنامه هسته ای ایران به دست نیامده است.

کری با بیان اینکه هرگز توافق نامه بد با ایران را نمی پذیریم، گفت: سوالاتی داریم که ایران باید به آنها شفاف پاسخ دهد تا امکان دستیابی به توافق نامه مناسب فراهم شود.

وزیر خارجه آمریکا مدعی شد ایران باید تصمیمات دشوار و ضروری را برای رسیدن به توافق نامه اتخاذ کند.

کری افزود: ما تلاش می کنیم اطمینان پیدا کنیم که برنامه هسته ای ایران به صورت کامل صلح آمیز است و هیچ امکانی برای تبدیل شدن آن به برنامه نظامی وجود ندارد.

وزیر خارجه آمریکا درباره هرگونه افشای گزینشی جزئیات گفتگوهای مربوط به برنامه هسته ای ایران هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه ، ‌کری در کنفرانس خبری در ژنو بدون اشاره به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد: ما از اخباری که براساس آن جزئیات گزینش شده ای از گفتگوها در روزهای آینده فاش خواهد شد، ‌نگران هستیم.

وزیر خارجه آمریکا گفت : «این کار دستیابی به توافق را دشوارتر خواهد کرد.»

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی که به دعوت رئیس کنگره آمریکا به واشنگتن سفر کرده، قرار است فردا در کنگره سخنرانی کند.

وزیر خارجه آمریکا در ادامه نشست خبری در حاشیه کنفرانس شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو افزود: توافق نامه آتش بس در شرق اوکراین در عمل هنوز اجرا نشده است و توافق نامه مینسک گزینشی اجرا می شود. کری افزود: سازمان امنیت اروپا نمی تواند بر مناطق درگیری در اوکراین بدون برقراری آتش بس واقعی نظارت کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر