jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۶۱۵۲ ۱۱ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۶:۰۵

وزیر امور خارجه کشورمان در گفتگو با رویترز با بیان اینکه توافق هسته‌ای به اراده سیاسی طرف‌های مذاکرات بستگی گفت که ایالات متحده و دیگران باید درک کنند که برای یک توافق هسته‌ای، تمامی تحریم‌ها باید برچیده شوند.

توافق هسته‌ای با برچیدن تمامی تحریم‌ها حاصل می شود

محمد جواد ظریف، در پاسخ به سئوالی در مورد اطمینان به مذاکرات با همتای آمریکایی خود در مونترو سوئیس گفت: ما تلاش خواهیم کرد. ما تلاش می‌کنیم تا جایی که بتوانیم به پیش برویم."

وزیر امور خارجه کشورمان همچنین تصریح کرد که ایالات متحده و دیگران باید درک کنند که برای یک توافق هسته‌ای، تمامی تحریم‌ها باید برچیده شوند.

وی، در ادامه عنوان داشت که از زمان دور پیشین گفتگوها پیشرفت‌هایی را به دست آورده‌ایم و اگر اراده سیاسی برای لغو تحریم‌ها وجود داشته باشد "در این مقطع زمانی می‌توانیم به توافق برسیم."

این در حالی است که وزیر امور خارجه کشورمان با ورود به ژنو و پیش از دیدار با جان کری در شورای حقوق بشر سازمان ملل سخنرانی کرد.

ظریف در سخنرانی خود خواستار محکومیت هر گونه اقدام عملی و زبانی نقض حقوق بشر شد.

وی همچنین تاکید کرد که معیارهای دوگانه در حقوق بشر باید کنار گذاشته شود.

موضوع داعش و حضور اتباع کشورهای غربی در بین تروریست های این گروه در عراق و سوریه و نیز نقض گسترده حقوق مردم فلسطین از دیگر موضوعات سخنرانی وزیر امور خارجه بود.(تسنیم)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر