jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۷۵۲۵۳   ۰۹ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۳:۵۱

جام جم ورزشی: روز آخر مسابقات کشوری کونگ‌فوتوآ قهرمانی کشور در چالوس با صحنه‌هایی از حرکات موزون همراه بود که با کوچک‎ترین اعتراضی روبرو نشد حتی در برخی از موارد مسئولان به همکاری با افراد در این کار پرداختند.

رقص و پایکوبی ورزشکاران در مسابقات کونگ‎فوی قهرمانی کشور

مسابقات کشوری کونگ‌فوتوآ در شهرستان چالوس که از 7 اسفند با شرکت 2 تیم از 19 استان آغاز شده بود، روز گذشته در حالی با قهرمانی تیم مازندران پایان یافت که با حاشیه‌هایی نیز همراه بود.
در روز آخر مسابقات درست زمانی که کادر اجرایی مشغول آماده سازی سالن برای اهدا مدال بودند، ناگهان یکی از افراد حاضر در سالن که ظاهراً از کادر برگزاری مسابقه هم بود، شروع به پخش آهنگ کرد و تعدادی از ورزشکاران شروع به رقص و پایکوبی در وسط تشک مسابقه کردند.
با شروع این حرکت که با لبخند مسئولان فدراسیون و اعضای وزارت ورزش و جوانان همراه بود، به مدت نیم ساعت افراد مختلفی آهنگ های مختلفی را برای پخش به اتاق فرمان آوردند و زدند و رقصیدند.
نکته جالب واکنش نشان ندادن مسئولان اجرایی به این حرکت بود و حتی در مواردی مسئول برگزاری به همکاری با این افراد می‌پرداخت که جای بسی تأمل دارد.
مسابقات ورزشی خود به خود نشاط آور است، به ویژه ورزش‎های رزمی؛ البته نظارت بیشتری می بایست بر روی نحوه برگزاری این مسابقات در تمام سطوح صورت گیرد.
حرکات موزون ورزشکاران، مربیان و حتی سرپرستان تیم‌ها آن هم به صورت علنی و در میان میدان چیزی نیست که بتوان از کنار آن به سادگی عبور کرد، برخی از این بازیکنان به واسطه قهرمانی در همین مسابقات ممکن است بعدها مجوز حضور در تیم ملی را به دست بیاورند، علاوه بر اینکه باید الگویی برای سایر جوانان پرشور جامعه باشند، باید بتوانند در بازی‌های بین المللی به خوبی فرهنگ ایرانی و اسلامی ما را به جهانیان نشان دهند.
شاید دلیل نظارت ضعیف بر این مسابقات حضور نداشتن هیچ یک از مسئولاین شهرستانی در آن بود، زیباتر آن بود که در روز پایانی مسابقاتی که در سطح کشوری برگزار می‌شود، فرماندار، نماینده مجلس، امام جمعه و سایر مسئولان شهرستانی حضوری پررنگ داشته باشند تا حضور چنین شخصیت هایی خود از بروز حوادث این چنینی جلوگیری می کند، در حالی که در هنگام اهدای مدال حتی از مسئولان اداره ورزش و جوانان نیز کسی در سالن حاضر نبود.
از سویی دیگر توجیه افرادی است که به عنوان کادر اجرایی به برگزاری چنین مراسمی می پردازند، البته مأمورین نیروی انتظامی حاضر در سالن نیز تنها به تماشای این صحنه‌ها نشسته بودند، شاید دلیل این کار نیز آن بود که موزیک از بلندگوی رسمی سالن در حال پخش بود.
در کنار همه این‌ها از برخی افراد شاخصی که در سالن حضور داشتند، انتظار می‌رفت در برابر این کار، اقدامی انجام دهند که متاسفانه چنین نشد.
مطمئناً برگزاری مسابقات ورزشی این چنینی در شهرستان علاوه بر اینکه به مطرح شدن نام منطقه در کشور تأثیر دارد، باعث افزایش روحیه و نشاط در بین جوانان نیز می‌شود، اما برقراری نظم و انضباط باید اولین دغدغه مسئولان برگزاری باشد که نه تنها در این مسابقه، حتی در مسابقه بین المللی کاراته که ماه قبل در چالوس برگزار شد نیز خلأ آن به خوبی احساس می‌شد، در آن مسابقات نیز برای لحظاتی موسیقی تند خارجی با صدای خواننده زن پخش شد که متاسفانه با آن نیز برخوردی صورت نگرفت.

(بلاغ)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

عملکرد پارالمپیکی‌ ها؛ عالی و درخشان

اگر شناختی از عملکرد کمیته ملی پارالمپیک طی دوره‌های قبل داشته باشیم به این جمع‌بندی می‌رسیم که تصمیم ستاد رقابت‌ های پارالمپیک توکیو برای دوره‌2020 این بود که اعزام ورزشکاران بر حسب قانون «کیفی‌ گرایی» باشد.

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

نقطه‌ای که آن نیزه گذاشت

وقتی در مورد ورزش معلولان مطالعه می‌کنید یک بند میان اهداف آن وجود دارد که برداشت سطحی از یک ورزش همگانی است: بالابردن امید به زندگی در معلولان! بله، همه ما می‌دانیم معلولی که به صورت عمومی از رخوت آسایشگاه و عزلت خانه بیرون می‌آید و ورزش می‌کند به‌جز ترشح هورمون‌های امیدبخش و انگیزه‌های رو به جلویی که دارد، وقتی می‌بیند می‌تواند ضعف جسمی خود در برخی حرکات را با توانمندی در حرکات دیگر جبران کند، می‌فهمد زندگی به نقطه پایان نرسیده است، اما این تمام ماجرا نیست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها