jamejamclick
کلیک شبکه کد خبر: ۷۷۴۹۱۶   ۰۸ اسفند ۱۳۹۳  |  ۱۲:۳۰

مشکلات روحی دوستانتان را به فیس‌بوک گزارش کنید تا از مشاوره رایگان کارشناسان آن بهره‌مند شوند

مشاوره رایگان فیس‌بوک به افسرده‌ها

شبکه اجتماعی فیس‌بوک به عرضه سیستم جدیدی دست زده است که می‌تواند از نظر ساختار روان‌شناختی نیز به فکر کاربران این شبکه بوده و درصورت روبرویی آن‌ها با بحران روحی، به کمک اعضا بشتابد.

مشاوره رایگان فیس‌بوک به افسرده‌ها

جام جم کلیک: بسیاری از افراد در دنیای امروزی به‌ جای روبرو شدن با مشکلات خود و یا رسیدگی به آ‌ن‌ها به دنیای مجازی روی می‌آورند و به‌صورت غیرمستقیم در شبکه‌های اجتماعی به آن‌ها اشاره می‌کنند. با توجه به ساختار شبکه‌های اجتماعی ممکن است که این افراد با مشکل بزرگ‌تری روبرو شوند زیرا در بسیاری از موارد تعداد دوستان افراد در این شبکه‌ها با تعداد دوستان واقعی و کسانی که‌ دلسوز آن‌ها هستند نسبتی ندارند و فرد با سرخوردگی از عدم توجه دیگران به مشکلاتش روبرو شده و حتی دچار افسردگی بیشتری خواهد شد.

فیس‌بوک به‌عنوان بزرگ‌ترین‌ شبکه اجتماعی جهان از یک ساختار جدید برای جلوگیری از رخدادهای ناشی از افسردگی مانند خودکشی پرده‌برداری کرده است. این سیستم موجب می‌شود تا دوستان فرد بتوانند درصورتی که حس کنند پست‌های فرد مربوطه نشانی از یاس و ناامیدی در خود دارد، این مورد را به فیس‌بوک گزارش بدهند. در ادامه نیز مسئولان این شبکه اجتماعی مشاوره رایگان یا ارتباط با یک دوست را به فرد پیشنهاد می‌کند تا بتوان فشار را بر روی او کاهش داد.

درصورتی که کاربران فیس‌بوک در پست‌های دیگران نشانه‌هایی که توسط فیس‌بوک با نام آسیب‌رساندن به خود نامیده شده است را مشاهده کنند می‌توانند بر روی گزینه گزارش کلیک کرده و گزینه self harm را انتخاب کنند تا فرد مورد نظر در نخستین مراجعه بعدی خود به این شبکه اجتماعی با خدمات مربوطه روبرو شود.

البته این نخستین اقدام فیس‌بوک در این زمینه نیست و در سال 2011 نیز امکان گزارش پست‌های مربوط به خودکشی به این شبکه اجتماعی افزوده شده بود. به‌نظر می‌رسد که سلامتی روانی در دنیای مجازی نیز سرانجام به یک مبحث جدی برای بررسی و رسیدگی تبدیل شده است.

احمد محمدحسینی
جام جم کلیک

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
کار خوب تلویزیون

کار خوب تلویزیون

این‌که تلویزیون بخش‌هایی از دیدار اهالی فرهنگ و هنر با رهبری را منتشر کرده خیلی خوب است چون معلوم می‌کند برخلاف ادعای برخی مدیران، رهبری مخالف تصمیماتی است که به ضرر اهالی فرهنگ است.

پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر