jamejamonline
سیاسی برنامه هسته ای کد خبر: ۷۷۴۶۵۸ ۰۶ اسفند ۱۳۹۳  |  ۲۱:۱۰

وزیر امور خارجه امریکا گفت: من به دیگران درباره مشارکت در مبارزه علیه توافقی که هنوز حاصل نشده است هشدار می دهم.

هشدار کری به منتقدان توافق هسته ای

به گزارش واحد مرکزی خبر ، خبرنگار فارن افرز در صفحه توییتر خود نوشت جان کری وزیر امور خارجه آمریکا روز چهارشنبه در نشست کمیته روابط خارجی آمریکا در پاسخ به اظهارات یکی از نمایندگان آمریکا گفت من به دیگران درباره مشارکت در مبارزه علیه توافقی که هنوز حاصل نشده است هشدار می دهم.

کری در ادامه اظهاراتش گفت ایران در زمان ریاست جمهوری جرج بوش در زمینه چرخه سوخت هسته ای به مهارت رسید و این در حالی است که سیاست وی در آن زمان غنی سازی صفر در ایران بود.

وزیر امور خارجه امریکا افزود: دولت دیگری در آمریکا فرصت متوقف کردن پیشرفت های ایران را داشت اما آنها از این فرصت استفاده نکردند.

کری در پاسخ به اظهارات یکی از نمایندگان درباره ادعای وجود تاسیسات هسته ای مخفی در ایران گفت : ما از این تاسیسات اطلاع داشتیم.

رز لتیننن نماینده آمریکا از کری پرسید که آیا توافق هسته ای با ایران را با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل در میان می گذارد، وزیر امور خارجه آمریکا در ادامه اظهاراتش گفت:« اسرائیل اکنون نسبت به قبل از توافقنامه موقت هسته ای با ایران ایمن تر است؛ توافقی که نتانیاهو با آن مخالف بود.»

وی گفت هیچ اقدامی صورت نمی گیرد که در نتیجه آن به ایران اجازه ساخت بمب هسته ای داده شود. این ماهیت عضویت در معاهده منع اشاعه هسته ای (ان پی تی) است که آنها بمب نسازند.

وزیر امورخارجه امریکا در پاسخ به سوال رز لتینن نماینده آمریکا درباره احتمال عدول ایران از توافقنامه هسته ای گفت آژانس بین المللی انرژی اتمی تایید کرده است که ایران به همه بندهای توافقنامه موقت هسته ای پایبند بوده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

هراس آمریکا از چیست؟

هراس آمریکا از چیست؟

الان که این یادداشت را می‌خوانید، چند ساعتی‌است تحریم‌های تسلیحاتی جمهوری اسلامی ایران لغو و کشورمان از زیر این تحریم‌های ظالمانه، خارج شده، اما در این باره توجه به چند نکته درباره آینده پیش‌رو مهم به‌نظر می‌رسد.

آموزش آنتن نمی‌دهد

آموزش آنتن نمی‌دهد

در ماه‌های گذشته اختلالات شبکه شاد و از آن مهم‌تر دسترسی نداشتن بخش قابل توجهی از کودکان و نوجوانان به ابزارهای هوشمند، بسیاری از دانش‌آموزان و خانواده‌هایشان را ناشاد کرده است، اما مسؤولان دستگاه اجرایی توجه لازم را به این مساله ندارند و با گذشت یک ماه از زمان بازگشایی مدارس، هیچ اقدام موثری برای حل این معضل انجام نداده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر