jamejamsima
سیما گفتگو محور کد خبر: ۷۷۲۷۷۵ ۰۲ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۹:۵۴

علی ضیا، احسان علیخانی، بیژن بیرنگ و شهاب حسینی، به عنوان گزینه های احتمالی تلویزیون برای اجرای ویژه برنامه های نوروزی شبکه های مختلف انتخاب شده اند؛ جای خالی رامبد جوان و فرزاد حسنی در میان این گزینه ها مشخص است.

نبض نوروز در دست کدام مجری است؟
یک ماه مانده تا نوروز 94 گمانه زنی های راجع به مجریان ویژه برنامه های تحویل سال شبکه های مختلف تلویزیون شروع شده. روز گذشته خبرگزاری مهر فهرستی از مجریان احتمالی شبکه های یک، دو، سه و پنج را منتشر کرده؛ فهرستی که هنوز به طور رسمی از طرف تلویزیون تایید نشده اما تا همین حد هم قابل بررسی است. علی ضیا، بیژن بیرنگ، احسان علیخانی و احتمالا شهاب حسینی! که البته درباره شهاب حسینی، با شک و شبهه زیادی صحبت به میان آمده.سال گذشته غیر از ویژه برنامه نوروز شبکه سه که با اجرای احسان علیخانی روی آنتن رفت، سایر شبکه ها آنطور که باید موفق نبودند. حتی شبکه تهران هم که کل کارش را به رامبد جوان محول کرده بود آنچنان که باید برنامه اش به چشم نیامد. حالا باید دید در دوره جدید، همزمان با جا به جایی مدیران سیما و تغییر رسالت شبکه ها، برنامه های نوروزی به چه سمت و سویی می روند. پیش بینی هفت صبح درباره اجرای این مجریان احتمالی را بخوانید.
1- علی ضیا/ شبکه یک
نبض نوروز در دست کدام مجری است؟


عملکرد سال گذشته شبکه: اجرای ویژه برنامه تحویل سال شبکه یک با نام «سیب طلایی»، سال گذشته در اختیار اشکان خطیبی گذاشته شد و در مجموع یکی از بدترین برنامه های تلویزیون در شب اول سال نام گرفت. خطیبی نه در اجرا موفق عمل کرد و نه برنامه اش جذابیت لازم را برای تماشا داشت. حتی حضور بازیگر طنازی چون اکبر عبدی هم نتوانست برنامه را نجات دهد.

سابقه مجری: ضیا از سال 85 تا الان به عنوان مجری فعالیت می کند. اما عمده شهرتش را از «ویتامین 3» به دست آورد و سال 92 هم ویژه برنامه نوروز شبکه دو را اجرا کرد. او عید فطر امسال برنامه ای به اسم «نبش جنت آباد» را به شبکه سه آورد و حالا هم چند وقتی است با «بعضیا» روی آنتن این شبکه است. با رفتن فضل الله شریعت پناه، مدیر گروه اجتماعی شبکه سه به شبکه یک، امسال علی ضیا هم به این شبکه منتقل شده.

موفقیت در اجرا: علی ضیا با وجود ایرادهای فراوانی که در اجرا و گفت و گو با میهمان های برنامه دارد اما از نگاه مخاطبان، مجری موجهی است. زمان حضورش در «ویتامین 3» توانست این برنامه صبحگاهی را به رونق بیندازد و الان هم در «بعضیا» توانسته مخاطبان زیادی را با خودش همراه کند.

چشم انداز ویژه برنامه عید: انتخاب علی ضیا برای ویژه برنامه شبکه یک، بدون شک انتخابی هوشمندانه است. شبکه یک، سال های اخیر اصولا ویژه برنامه های جذاب و قابل توجهی برای مناسبت های مختلف نداشته و ویژه برنامه های نوروزی اش اصولا کارهای پرمخاطبی از آب در نیامده اند. برای همین هم به نظر می رسد با انتخاب ضیا، موفق می شود بخش مهمی از طرفداران این مجری را به سمت خودش بکشد و همین هم اتفاق خوبی برای این شبکه است.


2- بیژن بیرنگ/ شبکه دو

نبض نوروز در دست کدام مجری است؟


عملکرد سال گذشته شبکه: شبکه دو سال گذشته بعد از دو سال اجرای موفق علیخانی، ویژه برنامه نوروزی اش را به زوج فرزاد حسنی و آزاده نامداری سپرد. برخلاف انتظاری که از این دو مجری می رفت، برنامه آنطور که باید موفقیت آمیز نبود. یک جورهایی می شود گفت که برنامه سال گذشته نوروز شبکه دو از دست این مجریان در رفته بود.

سابقه مجری: امسال ویژه برنامه نوروزی شبکه دو در اختیار آزاده نامداری گذاشته شده. درواقع نامداری تهیه کننده برنامه است و تصمیم دارد از بیژن بیرنگ برای اجرا دعوت کند. بیرنگ، کارگردان سریال های مطرح «همسران» و «خانه سبز» که این روزها «عشق تعطیل نیست» را به شبکه نمایش خانگی فرستاده، گزینه دور از ذهنی برای اجرای ویژه برنامه نوروزی است اما آنقدرها هم با اجرا بیگانه نیست. او چند سال قبل در شبکه چهار به عنوان مجری حضور پیدا کرده بود.

موفقیت در اجرا: نمی شود رای قطعی داد که بیرنگ مجری موفقی است چون جنس برنامه ای که در شبکه چهار اجرا می کرد با یک ویژه برنامه نوروزی متفاوت است. با این حال اما شیوه ای که در اداره برنامه پی گرفته بود تا حد زیادی رنگ و بوی اجرا داشت. گرچه هیچ وقت چهره اش را نمی دیدم اما می توانستیم حضورش را کاملا حس کنیم.

چشم انداز ویژه برنامه عید: معلوم نیست با وجود مجریان فراوان علت انتخاب بیژن بیرنگ چه می تواندباشد؟ آزاده نامداری قطعا می توانست روی شیوه های جذاب زیادی برای جذب مخاطب دست بگذارد اما با این حال طبق گزارش خبرگزاری مهر، می خواهد از بیرنگ دعوت به همکاری کند.


3- احسان علیخانی/ شبکه سه

نبض نوروز در دست کدام مجری است؟


عملکرد سال گذشته شبکه: شبکه سه، سال گذشته عنوان بهترین ویژه برنامه تحویل سال تلویزیون را به نام خودش زد. احسان علیخانی سال گذشته با ویژه برنامه «سه ستاره» بخش عمده ای از توجه ها را به سمت خودش جلب کرد. بعد از مدت ها مهران مدیری را به تلویزیون آورد و با رضا عطاران هم مصاحبه کرد.

سابقه مجری: اسمش با برنامه «ماه عسل» گره خورد. گرچه یکی دو سال امکان حضور در این برنامه را پیدا نکرد اما نهایتا به مدیران شبکه سه ثابت کرد که «ماه عسل» برنامه اوست و با اجرای هیچ مجری دیگری نمی تواند مقبول واقع شود. او سال 91 و 92، ویژه برنامه تحویل سال شبکه دو را اجرا کرد. تا اینکه سال 93 شبکه سه از علیخانی خواست که برنامه تحویل سال این شبکه را اجرا کند.

موفقیت در اجرا: به خاطر اجرای جنجالی «ماه عسل»، در سال های اخیر موفق ترین مجری تلویزیون لقب گرفته و برنامه های نوروزی اش هم در هر سال، بهترین برنامه های آن سال بوده است. علیخانی دو مولفه شاخص دارد که باعث شده برنامه هایش اسیر تکرار نشود؛ او سوژه هایش را خوب شکار می کند و به خوبی هم آن را پرورش می دهد. علاوه بر این ها بر ریزه کاری های اجرا تسلط دارد. برایش فرقی نمی کند که میهمان برنامه اش سوپراستار است یا رفتگر محله. در هر مورد می تواند خیلی خوب گلیمش را از آب بیرون بکشد.

چشم اندازه ویژه برنامه عید: با توجه به سابقه خوبی که از ویژه برنامه تحویل چند سال گذشته علیخانی سراغ داریم می توانیم پیش بینی کنیم که امسال هم برنامه تحویل سال شبکه سه، وضعیت قابل قبولی به نسبت سایرین داشته باشد.


4- شهاب حسینی/ شبکه پنج

نبض نوروز در دست کدام مجری است؟


عملکرد سال گذشته شبکه: شبکه تهران سال گذشته در روز 29 اسفند از ساعت هشت صبح تا 12 شب ویژه برنامه «گوشه دل شمرون» شهاب حسینی را روی آنتن برد. این برنامه با اینکه به نسبت ویژه برنامه های سال های گذشته شبکه پنج، جذاب تر به نظر می رسید اما نتوانست در رقابت با شبکه های سه و دو، مخاطب زیادی جذب کند.

سابقه مجری: شهاب حسینی که این روزها به عنوان سوپراستار سینمای ایران شناخته می شود در ابتدای امر به عنوان مجری وارد تلویزیون شد. او اجرای برنامه های «اکسیژن» و «آبی شو» را به عهده داشت. جالب اینجاست که برنامه «آبی شو» را قبل از بازی در فیلم «سوپراستار» اجرا کرده بود و زمانی که برای آن فیلم سیمرغ گرفت، «آبی شو» همچنان با اجرای او روی آنتن می رفت.

موفقیت در اجرا: برنامه «اکسیژن» آن زمان با اجرای حسینی سر و صدای زیادی به پا کرد. او در دوره ای که هنوز اجراهای اکت دار و جنجالی باب نشده بود، سبک جدیدی از اجرا را به «اکسیژن» آورد و برنامه موفقی از خودش به نمایش گذاشت.

چشم انداز ویژه برنامه عید: از آنجایی که این روزها شهاب حسینی یکی از چهره های مطرح سینماست، طبیعتا اگر قرار باشد اجرای ویژه برنامه نوروزی شبکه پنج به او محول شود، می تواند یکی از رقبای اصلی علیخانی باشد. البته حسینی تنها مجری ای است که فعلا اسمش به عنوان گزینه کاملا احتمالی مطرح شده و خود خبرگزاری مهر هم درحد یک گمانه زنی ساده از او اسم به میان آورده. بنابراین احتمال اینکه خیلی زود حضورش به عنوان مجری در این شبکه تکذیب شود وجود دارد. (مرجان فاطمی/ هفت صبح)

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:
خبرهای مرتبط
نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۸
در انتظار بررسی: ۰
غیر قابل انتشار: ۰
مخاطب
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۲
خانم یا آقای f پس به نظرتون كی رو انتخاب كنن؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بهترین ساعت های سال رو بدن دست مجری های كم تجربه و چیپ؟؟؟؟؟
ما حاضر نیستیم برنامه هركسی رو تماشا كنیم!!!!!!!
و اما دوستان رسانه ای محترم در ضمن برنامه سال قبل آقای علیخانی اسمش بهارنارنج نبود،سه ستاره بود!!!!ا
۰
۰
محمد حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۷:۲۰ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۳
خواهش می كنم تمنا دارم برنامه سال تحویل هر كدام از شبكه های رسانه ملی و به دست علی ضیا ندید خواهش می كنم برنامه نداشته باشید بهتر از اینه كه علی ضیا س وای خدا بزرگ.
۰
۰
لیلا
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۳۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
از اجرای علی ضیا خوشم نمیاد چون همش تیكه میندازه.
۰
۰
یاسر
Iran, Islamic Republic of
۱۴:۱۵ - ۱۳۹۳/۱۲/۰۴
هر مجری باشه به غیر از ضیا
۰
۰
زینب
Iran, Islamic Republic of
۱۲:۲۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۱۹
سلام باید بگم كه اگر احسان علیخانی مجری تحویل سال نباشه این برنامه دیدن نداره فقط اقای علیخانی میتونه ازعهده این كار بربیاد ممنون كه دل ماراشاد میكنید
۰
۰
در جواب زینب
Iran, Islamic Republic of
۱۱:۱۴ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
زینب خانوم واقعا حرفتون درسته وباید با آب طلا باید نوشت علی ضیا واقعا تمام كاراش ظاهریه برای كسب شهرت به خصوص موقعی كه موهای سرشو تراشید
۰
۰
آرش
Iran, Islamic Republic of
۱۳:۵۲ - ۱۳۹۳/۱۲/۲۰
با سلام مجری تمام برنامه های مختلف باید الگو باشن ولی ضیا اصلا الگوی مناسبی نیست ....جدیدا هم با مجریای نمره یك مملكت مثل امثال اقای علیخانی وآقای جوان مقایسه میشه
۰
۰

یادداشت

بیشتر
پرچم افراشته بر جنازه‌ها

پرچم افراشته بر جنازه‌ها

آسمان، خاکستری است. زمین، یک دشت وسیع است پر از خانه‌های مخروبه و خرابه‌های سیمان و بتون و آجری که روزی دیوارهای خانه‌هایی بودند.

مراکز درمانی در ICU

مراکز درمانی در ICU

در سراسر دنیا استانداردهای ایمنی مشخصی برای مراکز تجمعی گوناگون تعریف شده و در کشور ما نیز قانون معینی درباره لزوم رعایت استانداردهای ایمنی در تمام ساختمان‌هایی که بیش از 25 نفر از آن بهره‌برداری می‌کنند تصویب شده‌است که براساس این قانون همه این ساختمان‌ها ملزم به رعایت استانداردهای بین‌المللی ICS هستند.

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

واقعیت‌هایی درباره لغو تحریم تسلیحاتی

تحریم تسلیحاتی ایران همواره از ابتدای انقلاب از سوی آمریکا به‌صورت تحریم اولیه وجود داشته است، اما از سال 2007 این کشور تلاش کرد تا از طریق تحریم‌های سازمان ملل این تحریم‌ها را همه‌جانبه کند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر