jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۷۲۶۷۹   ۰۲ اسفند ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی مبنی بر این‌که برای واشنگتن رسیدن به توافق هسته‌ای با ایران مهم‌تر است یا داشتن روابطی خوب با نخست‌وزیر رژیم‌صهیونیستی، گفت: ما فکر می‌کنیم داشتن توافقی خوب با ایران و 1+5، مهم است. این نه فقط ایالات متحده، بلکه اسرائیل را نیز امن‌تر می‌کند.

به گزارش فارس، جن ساکی که در جمع خبرنگاران صحبت می‌کرد، درباره گزارش‌های منتشر شده مبنی بر خودداری آمریکا از انتقال تمام جزئیات مذاکرات هسته‌ای به تل‌آویو، افزود: «ما تلاش می‌کنیم تا اطمینان یابیم که اطلاعات طبقه‌بندی‌شده و اطلاعاتی که نمی‌خواهیم به صورت علنی مورد بحث قرار گیرند، علنی نشوند.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به پرسشی در مورد اظهارات بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم‌ صهیونیستی که گفته بود مانند ایران از جزئیات پیشنهادات مطرح در مذاکرات هسته‌ای مطلع است، گفت: «هنوز توافقی نشده، بنابراین دانستن این جزئیات، برای هرکسی دشوار است.»

وی در واکنش به اصرار یکی از خبرنگاران که گفت نتانیاهو می‌گوید از جزئیات پیشنهادها به ایران اطلاع دارد و می‌داند که قرار است توافقی بد صورت گیرد، گفت: «خوب، به نظر می‌رسد که او بیشتر از مذاکره‌کننده‌ها می‌داند، چون هنوز توافقی صورت نگرفته است.»

ساکی در پاسخ به پرسشی در مورد گزارش‌های منتشر شده در مورد عصبانی شدن وزیر خارجه ایران در جریان مذاکرات با همتای آمریکایی‌اش، تلویحا تند شدن جو مذاکرات را امری عادی دانست.

وی در این رابطه گفت: «نمی‌خواهم این مساله را تائید کنم یا در مورد لحن هریک از وزرای خارجه در دیدارها صحبت کنم. می‌خواهم بگویم که موضوعات دشواری مطرح است، گفت‌وگوهای تندی درگرفته و وزیر خارجه آمریکا هم زمانی که محدودیت‌هایی پیش آمده و نمی‌توانستیم پیش برویم، موضوعات را برای طرف مقابل روشن کرده است. قطعا انتظار داریم با توجه به این که موضوعات دشوارتر هم می‌شود، این هم بخشی از مذاکرات باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فرق است بین خر و گورخر

فرق است بین خر و گورخر

گورخر آفریقایی درون جوی آبی افتاده است و به دلیل استرس زیاد قادر به حرکت نیست، کمی آن طرف‌تر مردی تقریبا تنومند با چیزی شبیه افسار که در دست دارد به حیوان ضربه می‌زند تا از جوی آب بیرون بیاید.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر