jamejamnashriyat
نشریات روزنامه جام جم کد خبر: ۷۷۲۲۵۸ ۳۰ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

خارج شدن سیم بالابر از قرقره و نقص فنی علت سقوط بالابر در اصفهان و مرگ هشت نفر بود.

به گزارش ایمنا، روز سه‌شنبه حادثه‌ای تلخ در بلوار کشاورز اصفهان رخ داد که براثر سقوط یک آسانسور حمل بار ساختمانی، هشت کارگر جان خود را از دست دادند و یک نفر که دچار جراحت‌های شدید شده بود به بیمارستان الزهرا(س) اصفهان انتقال یافت.

امیرمسعود حاجی‌رستم، رئیس اداره بازرسی کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان درخصوص این حادثه، ضمن تکذیب فرسودگی سیم بکسل آسانسور گفت: سیم بالابر به دلیل نقص فنی از داخل قرقره خارج شده و این حادثه تلخ را رقم زده است.وی در پاسخ به این سوال که اداره بازرسی کار، پیش از وقوع حادثه، در زمینه بازرسی محل و بررسی چک‌‌لیست‌های مرتبط، اقدامی کرده بود یا خیر، اظهار کرد: به‌طور کامل، در بخش ساختمانی، موضوع چک‌لیست و بررسی آنها، در شرح وظایف سازمان نظام مهندسی است.

حاجی رستم در پاسخ به این سوال که آیا نقص این بالابر هم مورد توجه بازرسان قرار گرفته و اخطار داده شده بود یا خیر؟ گفت: زمان بازرسی، بالابر مورد نظر دچار نقصی که قابل مشاهده باشد نبود؛ در حقیقت، کارگاه‌های ساختمانی، به لحظه، تغییرات دارند و ما نمی‌توانیم شبانه‌روز، بالای سر ساختمان باشیم تا ببینیم که بالابر نقص دارد یا خیر؟

علی پزشکی، رئیس سازمان نظام مهندسی اصفهان نیز گفت: براساس بازدید اولیه که همکاران نظام مهندسی انجام دادند، کارفرما، بالابری که مسبب حادثه بوده است را چهار سال پیش، در این ساختمان نصب کرده و هیچ گونه قرارداد تعمیر و نگهداری برای این بالابر با سازنده منعقد نکرده است، این آسانسور، چهار سال بدون مراقبت و تعمیر و نگهداری در حال کار بوده است.مدیرکل اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان هم تاکید کرد: حادثه بسیار ناگواری رخ داده و در حال بررسی است و باید به صورت دقیق بررسی شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر