jamejamonline
ورزشی سایر کد خبر: ۷۷۱۶۱۷   ۲۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۸:۱۰

جام جم ورزشی: دوره اختناق های شدید در افغانستان هر چند تمام نشده اما حداقل کمتر از گذشته شده است.

زنان افغانستان هم می توانند فوتبالیست باشند +عکس

به گزارش جام جم ورزشی ، اکنون راحت تر از گذشته زنان افغان می توانند درس بخوانند ، شغل داشته باشند و یا حتی ورزش کنند. ورزش یکی از همان تابوهای ثابت برای زنان افغان بود، تابویی که اکنون شکسته شده است. شاید خیلی سخت که باور کنیم در افغانستانی که فوتبال بازی کردن برای مردان هم بد شمرده می شود زنان تیم فوتبال داشته باشند و بتوانند به ورزش مورد علاقه خود بپردازند. اکنون فوتبال برای زنان فقط یک تفریح نیست. در افغانستان زنان می توانند به کلاس های پیشرفته مربی گری بروند هر چند با توجه به بستر جامعه افغانستان در صورت دریافت مدرک مربی گری به سختی می توانند به کار مورد علاقه خود بپردازند. با وجود همه سخت گیری ها و نگاه های سنتی بعید نیست در آینده ای نزدیک شاهد تشکیل تیم ملی فوتبال بانوان افغانستان باشیم. شور و شوق زنان افغان به فوتبال را نیز در این عکس میتوان مشاهده کرد. این عکس قبل از آغاز کلاس مربی گری در ورزشگاه فدراسیون فوتبال افغانستان در کابل گرفته شده است .

زنان افغانستانی آرام آرام در حال عبور از تمام محدودیت های سخت گیرانه جامعه خود هستند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

این بازیکنان نمی دانند پیراهن چه تیمی را پوشیده اند!

من اگر بخواهم بی تعارف حرف بزنم باید بگویم بازیکنان جدید پرسپولیس هنوز نمی‌دانند پیراهن چه تیم بزرگی را پوشیده اند. بازیکن تازه وارد پرسپولیس باید بداند این تیم یک تیم معمولی نیست. شما نمی‌توانید و حق ندارید در پرسپولیس معمولی باشید!

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پاندمی نارسیسم در پرسپولیس

پرسپولیس بیمار است. تشخیص این بیماری نیاز به آزمایش و معاینه ندارد، از همین دور و از قاب تلویزیون هم نشانه‌هایش قابل تشخیص است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها