jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۷۷۰۵۹۷   ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۱:۴۵

آلکساندر زاخارچنکو رییس جمهوری خودخوانده دونتسک فرمان ویژه برقراری آتش بس در مناطق مناقشه را صادر کرد.

رهبر جدایی طلبان دونتسک فرمان برقراری آتش بس را صادر کرد

به گزارش ایرنا به نقل از شبکه تلویزیونی روسی 'ار.ب.کا'، زاخارچنکو دیروز (شنبه) فرمان ویژه برقراری آتش بس را امضا کرد.

در این فرمان ( فرمان شماره 50 )، زاخارچنکو نوشته است: مطابق توافقنامه مینسک از ساعت یک بامداد روز 15 فوریه (روز یکشنبه) آتش بس برقرار می شود.

در این سند تاکید شده است، نیروهای مردمی (شبه نظامیان) منطقه دونتسک از اقدامات تحریک آمیز نیروهای اوکراینی از جمله حمله به نیروهای این منطقه و مناطق مسکونی دونتسک جلوگیری می کنند.

مطابق دستور رییس جمهوری خودخوانده دونتسک، وزیر دفاع این منطقه موظف شده است شرایط برای کنترل آتش بس برای ناظران مرکز محلی دونتسک و ناظران سازمان امنیت و همکاری اروپا را فراهم سازد.

توافقنامه مینسک روز پنجشنبه در جریان مذاکرات سران روسیه، فرانسه، آلمان و اوکراین در پایتخت بلاروس امضا شد و مطابق یکی از مفاد آن نیروهای اوکراینی و شبه نظامیان از روز 15 ماه فوریه آتش بس برقرار می کنند.

کی یف بر اساس این توافقنامه متعهد شده است که تا پایان سال 2015 میلادی اصلاحات سیاسی انجام دهد و به مناطق این کشور اختیارات بیشتری واگذار کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
روسیاهی به سازمان ملل ماند

روسیاهی به سازمان ملل ماند

طی روزهای اخیر، اخبار امیدوارکننده‌ای از یمن به گوش می‌رسد. رزمندگان مقاومت یمن نه‌تنها در استان استراتژیک و تعیین‌کننده مارب، بلکه در الحدیده و دیگر نقاط این کشور نیز در حال رقم زدن پیروزی تاریخی و بزرگی هستند و فراتر از آن، خرید تسلیحات آمریکایی از سوی ریاض، نه‌تنها موازنه نبرد را به سود ائتلاف متجاوز سعودی تغییر نداده، بلکه بر شدت و ضریب آسیب‌پذیری عربستان در صحنه جنگ نامنظم با یمنی‌ها افزوده است.

تغییر قواعد نبرد

تغییر قواعد نبرد

کاخ‌ سفید و بسیاری از استراتژیست‌های مطرح دو حزب سنتی آمریکا، تمرکز ویژه‌ای روی کلیدواژه جنگ ترکیبی کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها