jamejamnashriyat
کد خبر: ۷۷۰۵۵۵   ۲۶ بهمن ۱۳۹۳  |  ۰۰:۰۱

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: زمانی که داعش در عراق شروع به اقدامات تروریستی کرد، هیچ کشوری همانند ایران با قاطعیت به کمک ملت عراق برای نابودی داعش نشتافت.

به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در جمع بسیجیان جامعه زنان نواحی، اظهار کرد: تنها کشوری که در بحث بیداری اسلامی به کشورهای مسلمان کمک و حمایت کرد ایران بود و در عراق، ایران بلای جان داعش شده است تا جایی که جهان حتی خود اوباما مات و مبهوت ماندند از این‌که داعش با برنامه‌ریزی چند ساله‌ای که داشت در عراق شکست خورده است.

وی گفت: پس از جنگ تحمیلی فکر ‌می‌کردیم که فقط از بعد نظامی تهدید می‌شویم اما امروز دشمن جنگ نرم علیه انقلاب اسلامی به پا کرده است.

جعفری افزود: ایستادگی انقلاب اسلامی به‌دلیل ایستادگی مردم و امت اسلامی دلداده به رهبری انقلاب اسلامی است.

فرمانده کل سپاه با بیان این‌که به برکت انقلاب اسلامی و خون شهدا امنیت در کشور ما حاکم است، افزود: در برابر هجمه‌های دشمن و حملات فیزیکی و نظامی علیه خاک وطن بخوبی پاسخ آنها را داده‌ایم اما در بعد عدالت، توسعه دین، اخلاق و حدود الهی و شرعی در بعضی از موارد عقب افتاده‌ایم و متأسفانه بعضی از نهادها و وزارتخانه‌ها دقیقا ضد اهداف انقلاب عمل می‌کنند که این کار آنها اثر سوئی بر انقلاب اسلامی می‌گذارد. وی ادامه داد: ما به عنوان پاسدار باید مأموریت خود را که همان حفظ و تعالی انقلاب اسلامی است بخوبی انجام دهیم و باید برای تحقق این امر مهم، نقش خود را به روز نگه داریم زیرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی رسالت مقابله با تهدیدات سخت، نیمه سخت و نرم که این انقلاب را نشانه گرفته است، دارد.

جعفری با بیان این‌که سپاه و بسیج دو نماد مقدس است، اظهار کرد: این دو نماد مقدس با ابتکار امام خمینی(ره) از همان روزهای نخست پیروزی انقلاب اسلامی به‌وجود آمد.

وی فلسفه وجود سپاه را حراست از انقلاب اسلامی در تمامی عرصه‌ها دانست و گفت: امروز دوست و دشمن اعتراف می‌کنند که اگر سپاه وجود نداشت معلوم نبود که سرنوشت انقلاب اسلامی چه می‌شد.

جعفری ادامه داد: ما پاسدارها باید خداوند را شاکر باشیم که توفیق خدمت و پاسداری از انقلاب اسلامی را به ما عنایت کرده است، اما نکته مهمی که باید درخصوص ایفای نقش پاسداری داشته باشیم بنا به فرموده رهبر معظم انقلاب، این است که بموقع، درست و غیرمحافظه کارانه از انقلاب اسلامی پاسداری کنیم.

وی با بیان این‌که برای پاسداری از انقلاب اسلامی ابتدا باید این انقلاب را بخوبی بشناسیم، افزود: انقلاب اسلامی ایران یک حرکت بی‌نظیر، مستمر، بسیار عمیق، با کیفیت بالا و برگرفته از مبانی دینی است که بسرعت در مرزها در حال پیشرفت و توسعه است؛ این امر به برکت خون شهیدان انقلاب و هشت سال دفاع مقدس است.

فرمانده کل سپاه با بیان این‌که فتنه 88 به توسعه انقلاب اسلامی کمک کرد، گفت:‌ این فتنه آمریکایی ـ اسرائیلی خطر بزرگی برای انقلاب بود اما مثل همیشه ملت بیدار و آگاه با حضور خود معادلات دشمن را به‌هم ریخت و در 9 دی پیام ولایتمداری را به مخالفان داخلی و خارجی صادر کرد؛ 9 دی زمینه‌ساز بیداری اسلامی در کشورهای مسلمان شد که تاکنون نیز ادامه دارد. فرمانده کل سپاه در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: هشت میلیون خواهر بسیجی ظرفیت بسیار مهمی برای حفظ و پاسداری از ارزش‌های انقلابی و رشد آن به‌شمار می‌رود. باید برای کیفیت بخشی به این ظرفیت، تفکر راهبردی و تحول اساسی و مبنایی در موضوع بسیج زنان به‌وجود آید.

وی افزود: در زمان جنگ زنان نقش مهم پشتیبانی را برعهده داشتند اما امروز در جنگ نرم که بیشترین اثرگذاری آن بر زنان و دختران است، زنان ما نقش مستقیمی در مقابله با این جنگ دارند.

جعفری تصریح کرد: تبیین نقش واقعی زنان در انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس و جنگ نرم باید متحول شود، همچنین انقلاب اسلامی بشدت برای تعالی و حفظ خود به نقش زنان احتیاج دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چالش ایجاد شغل برای نخبگان

چالش ایجاد شغل برای نخبگان

مسائل مربوط به نخبگان از سال‌ها قبل مورد توجه من بود، به طوری که از سال ۱۳۸۰ به صورت جدی وارد این بحث شدم و دغدغه‌هایم را پیگیری کردم. علت اصلی‌اش هم این بود که در نمایشگاهی مطلع شدم از۱۵۰ دانش‌آموز المپیادی کشور، حدود ۹۰ نفرشان به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند. این موضوع باعث شد تا من نظریه مهاجرت ژن‌ها را مطرح کنم و در مقاله‌ای به آن بپردازم.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر

نیازمندی ها