jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۶۹۸۸۸   ۲۳ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۷:۳۳

برای نخستین بار تراز گردشگری ایران مثبت شد

سلطانی فر: صنعت گردشگری وارد سیاست شده است

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری:در ۴ ماه تیر تا مهر، نخستین بار تراز گردشگری ایران مثبت شد.

سلطانی فر: صنعت گردشگری وارد سیاست شده است

به گزارش واحد مرکزی خبر؛ مسعود سلطانی فر در آیین گشایش هشتمین نمایشگاه بین المللی گردشگری افزود: ایران آمادگی دارد در چارچوب ساختارهای دو و چندجانبه بین المللی با کشورها در حوزه گردشگری همکاری کند.

وی گفت: ایران با دارا بودن گنجینه های غنی فرهنگی و طبیعی در کنار فرهنگ های گوناگون و تمدن های کهن خود فرصتی بی نظیر در اختیار کشور قرار داده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی با اشاره به اینکه صنعت گردشگری از حالت محلی خارج شده و به عرصه سیاست نیز ورود کرده است، گفت: دولتمردان تلاش می کنند با دیپلماسی قوی اقدام به تشکیل شبکه های بین المللی برای جذب گردشگر کنند و در این شبکه بین المللی دولتها بجای رقابت با یکدیگر باید به دنبال رسیدن به توسعه پایدار باشند.

سلطانی فر افزود: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برنامه ریزی منسجم و جامعی برای توسعه صنعت گردشگری پایدار در کشور انجام داده است.

صعود 16 پله ای ایران در رقابت پذیری سفر

وی ادامه داد: صنعت گردشگری ایران بر اساس ارزیابی مجمع جهانی اقتصاد در شاخص رقابت پذیری سفر توانست در سال 2013 با 16 پله صعود به رتبه 98 جهان و در آمار ورود گردشگر با چهار پله صعود نسبت به سال قبل از آن به رتبه 48 جهان در ورود گردشگر ارتقا یابد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: از میان بیش از 1میلیارد و 150 میلیون گردشگر خارجی جهان در سال 2013 سهم ایران حتی در میان کشورهای آسیا و اقیانوسیه با احتساب میانگین رشد 5 درصد نسبت به کل منطقه قابل قبول نیست.

سلطانی فر افزود: سهم گردشگران ورودی به ایران در سال گذشته 4 میلیون و 800 هزار نفر بود و 7 میلیون گردشگر خروجی داشتیم که امسال تلاش های انجام شده موجب شد که در چهارماه یعنی از تیر تا مهر برای نخستین بار میزان گردشگران ورودی از خروجی بیشتر و تراز گردشگری ایران مثبت شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

معاملات ربوی و نظم عمومی

معاملات ربوی و نظم عمومی

مشاهدات عینی و نتایج حاصل از رصد فضاهای مجازی، حکایت از افزایش تبلیغات برای اعطای وام‌هایی دارد که سرمایه‌گذاران ناشناس روی اموال منقول و غیرمنقولی همچون ملک، خودرو، طلا، سکه، ارز و حتی سیمکارت به متقاضیان ارائه می‌کنند.

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

ویروس جهش‌یافته زیر ذره‌بین

آخرین خبرها درباره تغییرات وضعیت کرونا در کشور از این حکایت دارد که این روزها ۹شهر خوزستان، در وضعیت قرمز قرار دارد و به‌تازگی هم اولین فرد مبتلا به ویروس جهش‌یافته انگلیسی در استان قزوین، جان خود را از دست داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر