مرد جوان که برای اخاذی 200 هزار دلاری پسر سیزده ساله صاحبخانه قبلی خود را ربوده بود، قبل از تحقق رویایش، همراه همدستانش دستگیر شد.
کد خبر: ۷۶۹۷۸۵
ربودن پسر صاحبخانه برای اخاذی 200 هزار دلاری

به گزارش جام‌جم، سینا پسر سیزده ساله تهرانی عصر پانزدهم بهمن امسال مثل همیشه راهی باشگاه ورزشی شد و بعد از تمرین در حال بازگشت به خانه بود که ناگهان یک خودروی پرشیا راهش را سد کرد و دو مرد از آن پیاده شده و او را به زور داخل خودرو انداختند. با صدای فریادهای پسر نوجوان، چند نفر از هم باشگاهی‌هایش متوجه ماجرا شده و به سمت خودروی پرشیا رفتند تا دوستشان را نجات دهند، اما موفق نشدند و آدم‌ربایان سینا را با خود بردند.

دو نفر از دوستان سینا سپس خود را به خانه او رسانده و ماجرا را به خانواده‌اش اطلاع دادند. پدر و مادر سینا، نگران راهی پلیس آگاهی شده و شکایتی را مطرح کردند که با توجه به حساسیت موضوع، بلافاصله تحقیقات برای دستگیری آدم‌ربایان آغاز شد. دوستان سینا به افسر پرونده گفتند، آدم‌ربایان سرنشینان یک خودروی پرشیا بودند که دو نفر از آنها به نظر می‌رسید افغان باشند و راننده هم صورت خود را پوشانده بود.

این در حالی بود که کارآگاهان با آموزش به خانواده شاکی از آنها خواستند اگر آدم‌ربا‌ها برای دریافت پول تماس گرفتند، برای پرداخت با آنها قرار بگذارند. هنوز ساعتی از ماجرای این آدم‌ربایی نگذشته بود که اولین تماس آدم‌رباها با خانواده سینا برقرار شد و آنها برای رهایی وی یکصد هزار دلار درخواست و عنوان کردند در تماس بعدی محل تحویل آن را اطلاع می‌دهند. پدر سینا برای تهیه این پول از آنها چهار روز فرصت خواست و بعد تلفن مرد آدم‌ربا قطع شد.

درخواست 200 هزار دلاری آدم‌ربا

پدر سینا بعد از تماس مرد آدم‌ربا به پلیس آگاهی مراجعه و اعلام کرد آنها پول خواسته‌اند. با دریافت این اطلاعات، تحقیقات وارد مرحله جدیدی شد تا این که روز بعد مرد آدم‌ربا با خانواده سینا دوباره تماس گرفت و این بار پس از پخش کردن صدای سینا، مبلغ مورد نظر را به 200 هزار دلار افزایش داد.

کارآگاهان با اطلاع از دومین خواسته مرد آدم‌ربا، با آموزش به پدر سینا از او خواستد در هر مکانی که آدم‌ربا اعلام می‌کند، حاضر شود. سرانجام با گذشت شش شبانه‌روز از وقوع این آدم‌ربایی، شامگاه بیستم بهمن مرد آدم‌ربا برای آخرین بار با شاکی تماس گرفت و از او خواست دلارها را در ساکی بگذارد و به حوالی جاده امامزاده هاشم در جاده هراز بیاید.

دستگیری 2 آدم‌ربا در محل قرار

در این مرحله کارآگاهان با دستور سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران و با هماهنگی قضایی محسن مدیر روستا، بازپرس شعبه ششم دادسرای امور جنایی برای دستگیری آدم‌ربا‌ها به جاده هراز اعزام شدند. آنها با زیر نظر گرفتن محل متوجه شدند یک خودروی پرشیا در محل قرار متوقف شده و دو مرد داخل آن نشسته‌اند.

یکی از سرنشینان پرشیا با مشاهده پدر سینا پیاده شد تا به سمت وی بیاید که ماموران در عملیات غافلگیرانه مرد افغان و همدست ایرانی او را دستگیر کردند. پدر سینا با مشاهده یکی از آدم‌ربایان او را شناخت و اعلام کرد وی صمد نام دارد و پنج سال مستاجرش بوده است.

با دستگیری و انتقال این دو آدم‌ربا به پلیس آگاهی، آنها اعتراف کردند پسر نوجوان نزد همدست دیگرشان است و او از سینا در ویلایی که در شهرستان محمودآباد استان مازندران اجاره کرده‌اند، مراقبت می‌کند.

رهایی گروگان در ویلا

در حالی که تحقیقات از متهمان ادامه داشت، تیم تحقیق به اسارتگاه پسر نوجوان اعزام و ساعتی بعد با محاصره خانه مورد نظر وارد ویلا شده و با دستگیری سومین آدم‌ربا که مردی افغان بود، موفق شدند سینا را که شش روز در مخفیگاه آنها زندانی بود، نجات دهند. با انتقال مرد آدم‌ربا و نوجوان نجات یافته به پلیس آگاهی، او تحویل خانواده‌اش شد.

صمد، طراح این آدم‌ربایی گفت: در پنج سالی که مستاجر شاکی بودم، متوجه شدم وضع مالی خوبی دارد و اگر روزی پسرش ربوده شود، حاضر به پرداخت مبالغ زیادی برای آزادی‌اش است. بنابراین چند ماه پیش نقشه ربودن پسر او راطراحی کردم و موضوع را با مرد افغان که با من در امور ساختمانی کار می‌کرد، در میان گذاشتم که او نیز ماجرا را به یکی از دوستان افغانش گفت و سه نفری برای اجرای نقشه‌مان وارد عمل شدیم.

وی ادامه داد: یک هفته‌ رفت و آمد سینا از خانه به مدرسه و باشگاه ورزشی‌اش را زیر نظر داشتیم تا این که عصر روز حادثه، خودروی یکی از اقوامم را امانت گرفتم و با دو همدستم مقابل باشگاه ورزشی رفتیم. برای این که شناسایی نشوم، چهره‌ام را پوشاندم و بعد از تعقیب سینا، همدستانم او را به زور داخل خودرو انداختند و وی را به مخفیگاهمان بردیم. قرار بود پس از اخاذی 200 هزار دلاری از خانواده وی، به هر کدام از همدستانم یکصد میلیون تومان پول بپردازم که آنها با این وعده با من همراه شدند. گمان می‌کردیم یکشبه با این آدم‌ربایی پولدار می‌شویم که در اخاذی ناکام ماندیم.

با اعتراف متهم، دو همدست دیگر وی نیز گفته‌هایش را تائید و به همدستی با وی در اجرای این نقشه اعتراف کردند.

با صدور قرار قانونی برای سه آدم‌ربا، آنها در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها