jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۷۶۸۷۶۵   ۱۹ بهمن ۱۳۹۳  |  ۲۱:۵۱

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری گفت : ایران بعنوان میزبان جشن جهانی راهنمایان گردشگری در سال 2017 میلادی انتخاب شد.

ایران میزبان جشن جهانی راهنمایان گردشگری در سال 2017 شد

به گزارش ایرنا، مرتضی رحمانی موحد شامگاه یکشنبه درمراسم افتتاح دفتر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری گیلان در رشت افزود: این موفقیت در یک رقابت نابرابر وسخت اما با اعتماد به نفس، نصیب کشور شده است.

وی اظهارکرد: برنامه ریزی درفرصت باقیمانده می تواند شرایط بسیار مهم وتاثیرگذاری درجذب گردشگر خارجی برای کشور مهیا کند.

فدراسیون جهانی راهنمایان گردشگری درشهر پراگ کشور چک فعال است وهر دوسال یکبار، اعضاء گرد هم جمع شده وعلاوه بر آموزش وتبادل نظر، محل اجلاس دو سال بعد نیز توسط آنان تعیین می شود.

رحمانی موحد با تاکید برنقش استثنایی راهنمایان گردشگری درجذب گردشگر خارجی وتوسعه این حوزه ادامه داد: این قشر فعال در صنعت گردشگری، انتقال دهندگان پیام های میهمان نوازی، فرهنگی وتاریخی کشور به گردشگران خارجی هستند و از این روی وظیفه سنگینی به دوش دارند.

وی دربخش دیگری ازسخنانش؛ برآگاهی ازوجود مشکلات راهنمایان گردشگری کشور تاکید کرد وافزود:آیین نامه قدیمی راهنمایان گردشگری پس ازچندین ماه بررسی درموارد بیمه، قرارداد شغلی و... اصلاح شده وامیدواریم دریک کارشناسی مطلوب دردولت تصویب شود.

220 راهنمای رسمی گردشگری در گیلان وجود دارند که امروز (یکشنبه) به منظور ساماندهی این تعداد، دفتر انجمن صنفی راهنمایان گردشگری استان در عمارت کلاه فرنگی واقع در باغ محتشم رشت با حضور جمعی از مدیران استان و شماری از فعالان گردشگری افتتاح شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

شلیک به محیط‌بان آزاد است!

محیط‌بانان آسان می‌میرند، جنگلبانان آسان پر می‌کشند؛ هیچ‌کس هوای مردان طبیعت را ندارد، این زخمی است کهنه که شهادت بیش از ۱۶۰محیط‌ بان و جنگلبان در ۴۰سال گذشته آن را تایید می‌کند؛ زخمی که دوشنبه گذشته با شهادت دو محیط‌بان در زنجان دوباره سر باز کرد، زخمی که اگر ریشه‌های آن را جست‌وجو کنیم به کمبود نیرو، تجهیزات، آموزش، بی‌توجهی به استفاده از فناوری و ظرفیت جوامع محلی و سیاست‌های اشتباه خواهیم رسید.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر